Başbakan Erdoğan: Asla hayal değil

Başbakan Erdoğan, Türkiye ve Türk milleti için 1 trilyon dolar milli gelirin, asla hayal olmadığını belirtti.

Başbakan Erdoğan, Ufuk Üniversitesi Rıdvan Ege Hastanesinin açılışında yaptığı konuşmada, sağlıkta ulaşım konusunu önemli bir yol aldıklarını ifade etti.

Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere dört alanı her şeyin üzerinde tuttuklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, Türkiye’de köklü bir değişim ve dönüşümü gerçekleştirdiğinde ülkenin değişeceğine inandığını ve bu inançla ”yollarına devam ettiklerini” bildirdi.

Hükümet olarak, Türkiye’nin kalkınmışlık seviyesini, ”sadece göstergelerden, grafiklerden takip etmediklerini” dile getiren Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

”Biz her an halkımızın, milletimizin arasındayız. Bakan, milletvekili, vali, kaymakam ve tüm bürokratlarımızla her an toplumun nabzını tutuyor, ihtiyaçları, talepleri yerinde tespit ediyor ve bunlara çözüm üretebilmek için çaba sarf ediyoruz.

Türkiye’yi yalnızca Ankara’dan izleyenler, ülkemizin nasıl geliştiğini, nasıl dönüştüğünü göremez ve iyi değerlendiremezler. Çok şükür, bugün Hakkari’den, Van’dan Ağrı’dan, Iğdır’dan, Edirne’ye, Kırklareli’ye, İzmir’e, Muğla’ya kadar vatanın her bir sathında hizmet üretiyor, eser üretiyor, eğitim, sağlık, adalet ve emniyet başta olmak üzere her köşeye yetişmeye çalışıyoruz.

7.5 yılda Türkiye’ye çok şey kazandırdık. Ama en önemlisi Türkiye’ye özgüvenini yeniden kazandırdık. Bugün tam bir sinerji içinde, uyum ve koordinasyon içinde Türkiye kalkınıyor ve büyüyor.”

Başbakan Erdoğan, ekonomik alanda elde edilen gelişmelere de değinerek, ”1 trilyon dolar milli gelir asla Türkiye için hayal değil, Türk milleti için hayal değil. İnşallah bunu başaracağız. 500 milyar dolar ihracat, 500 milyar dolar ithalat hayal değil. Bunu yakalayacağız. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde 2023’te inşallah Türkiye dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yerini alacaktır” dedi.

Erdoğan, Türkiye’nin, bugün bölgesinde ve dünyada yıldızı parlayan itibarı yüksek, güçlü, gelecek vaat eden bir ülke olarak öne çıktığını da bildirdi.