Başbakan Erdoğan Cumartesi Bursa’ya geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü Bursa'ya geliyor. Başbakan Erdoğan'a şehrin sorunlarını içeren bir dosya verilecek.

Çakmak, Bursa’daki hastanelerin, muayene ve tedavi hizmetlerinin karşılığı olarak sosyal güvenlik kurumlarından alacaklarının trilyonları bulduğunu söyledi. Sadece Devlet Hastanesi’nin alacağının 30 milyon YTL olduğuna dikkat çeken Çakmak, “Hastanelerin, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan önemli miktarda alacakları var. Bunlarla ilgili bir dosya hazırlıyoruz. Başbakan geldiğinde alacakların tahsilatının hızlandırılması talebinde bulunacağız. Umarım çözebiliriz. Çünkü bu paralar hastane gelirlerinde önemli yer tutuyor” dedi.

Çakmak, Başbakan Erdoğan’ın Bursa’da iki gün kalacağını belirtti. Cumartesi günü saat 13.00’te Bursa’ya gelecek olan Başbakan Erdoğan’ın, AK Parti Orhangazi ilçe kongresine katılacağını kaydetti. Orhangazi’nin ardından Başbakan’ın Gemlik kongresinde de konuşma yapacağını dile getiren Çakmak, cumartesi programının Gemlik ile sona ereceğini söyledi. Başbakan Erdoğan, pazar günü ilk olarak 12.00’da Çevre Yolu’nun açılışını gerçekleştirilecek, ardından 14.00’te Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda yapılan Acıbadem Hastanesi’ni hizmete açacak. Çakmak, Acıbadem Hastanesi’nden sonra Başbakan’ın saat 15.30’da Organize Sanayi Bölgesi’ndeki arıtma tesisini hizmete açacağını bildirdi. Çakmak, daha önce Başbakan Erdoğan’ın katılacağı açıklanan, TOKİ’nin Hasanağa’daki konutlarının ise anahtar teslim töreninin, çevre düzenlemesi tamamlanmadığı için iptal edildiğini vurguladı. Başbakan Erdoğan’ın Bursa programına eşi Emine Erdoğan’ın da eşlik edeceği öğrenildi.