Başbakan Erdoğan: Darbeciler şehitlerimizin kanlarında boğulacak

Rize'nin Pazar ilçesinde kendisini karşılayan vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'daki darbe ile ilgili, "Sizin cezaevleriniz onları toparlayıp oralara tıkmaya yetmez.

Rize’nin Pazar ilçesinde kendisini karşılayan vatandaşlara kısa bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’daki darbe ile ilgili, “Sizin cezaevleriniz onları toparlayıp oralara tıkmaya yetmez. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bilesiniz ki her firavunun bir Musa’sı vardır. Ben inanıyorum ki onların da Musa’sı geliyor, gelecek. Darbeciler şehitlerimizin kanlarında boğulacak.” dedi.

Başbakan Erdoğan, Mısır’da şehit olan Esma’nın elinde bir çakı bile bulunmadığına değinerek, “Esma, tanklara, toplara karşı direndi. Esma’nın, tankın topun karşısında silahı yoktu. Esma’nın elinde molotof kokteyli de yoktu. Esma’nın elinde bir çakı bile yoktu. Esma’nın elinde sadece duaları vardı. Ama o da orada şehit edildi. Babası, şu an cezaevinden Esma’ya mektup yazıyor; ‘kızım sana fazla vakit ayıramadım. Seninle çok zaman bir arada olamadık, seninle dertleşemedik. Livaül Hamd sancağı altında beraber olacağız.’ diyor.” şeklinde konuştu.

Kendisine diktatör diyenlerin, hayatlarında hiç diktatör görmediğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi: “Özgürlükler, bu ülkeye bizimle geldi. Özgürlüklerin önünü kapamışlardı, biz aştık. Şu anda yazan çizenlerden kaç tane var cezaevinde, terör örgütüyle iç içe olanlar cezaevinde. Diyorlar ki gazeteci, sevsinler gazetecinizi. Bu ülkede yazan çizen, düşüncesini söyleyene kimse bir şey yapmamıştır. Bizim dönemimizde işkenceye sıfır tolerans var. Yaptıkları anda hepsi cezasını bulmuştur, hepsinin takipçisiyiz.”