Başbakan Erdoğan; ‘Farkılılığımız zaaf değil zenginlik’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasında milletvekillerine ve partililere mesaj verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam Asya Termal Tesisleri’nde yapılan AK Parti 6. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış konuşmasında partisinin milletvekillerine ve parti yöneticilerine hitap etti. Toplantının son derece verimli geçtiğini söyleyen Erdoğan, toplantıda dile getirilen önerilerin önümüzdeki dönemde AK Parti siyasetine ışık tutacağını ifade etti. AK Parti kadrolarının tek önceliğinin Türkiye olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, tüm arkadaşlarına katkılarından dolayı teşekkür etti. 81 milletvekilinin düşüncelerini bizzat dinlediğini açıklayan Erdoğan, dikkate değer yeni öneriler getirildiğini bildirdi. Bütün fikirleri dikkat ve özenle kaydettiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, AK Parti’nin tek sesli bir siyasi hareket olmadığını, bundan sonra da olmayacağını ifade etti. Farklılıklarını, ayrışma ve zaaf değil bir zenginlik olarak gördüklerini söyleyen Erdoğan, “Biz, bütün yol arkadaşlarımızla birlikte Milletin emanetine sadakat sorumluluğunda hareket ederiz” dedi.

Türkiye’nin ve partisinin önünü kesmeye yönelik suni gündemlere asla prim vermeyeceklerini söyleyen Erdoğan, ortak aklı harekete geçirmek için istişare kapılarını açık tutmaya ve millet ile aynı dili konuşmaya devam edeceklerini belirtti. Erdoğan, “Bu aziz vatana bizim borcumuz var. Halkımızın yüzünü güldürmekten daha ulvi bir amaçla siyaset yapılamaz. Çanakka’leyi anlamayanlar bizim ülkeye aşkımızın hareretini ölçemezler. Onlar varsın kendi hesaplarıyla uğraşssın. Onlar varsın siyaset üretmeyi gündemde yer almak zannetsin. Bu Millet kendisine hizmet edenleri ilelebet bağrına basacaktır” diye konuştu. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında salı günü görüşülecek gensoruya da dikkatçeken Erdoğan, “6 aya 3 gensoru sığdıran CHP’ye birliğimizin beraberliğimizin cevabını vereceğiz” dedi.

İSTİKLAL MARŞI COŞKUSU

Erdoğan konuşması sırasında bir sürpriz yaptı. Bugünün İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 85. yıldönümü olduğunu hatırlatan Erdoğan salondakileri hep birlikte İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti. Hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından milletvekilleri, Erdoğan’ı dakikalarca ayakta alkışladı. Daha sonra Erdoğan’ın öncülüğünde ayağa kalkan milletvekilleri ve parti yöneticileri İstiklal Marşı’nın 2 kıtasından sonraki 8 kıtasını birlikte okudular. Bu duygulu tablodan sonra salondan büyük bir alkış tufanı koptu.

Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında salı günü görüşülecek gensoruya da değindi. Erdoğan, “6 aya 3 gensoru sığdıran CHP’ye birliğimizin beraberliğimizin cevabını vereceğiz” dedi.