Başbakan Erdoğan iddialı konuşuyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin, 2007 sonbaharında yapılacak seçimde, çok daha yüksek oy oranıyla ve çok farklı güçle parlamentoya gireceğine inandığını söyledi.

AK Parti Aydın İl Teşkilatı’nın Kuşadası’ndaki Pine Bay Oteli’nde düzenlediği yemekte konuşan Başbakan Erdoğan, AK Parti’nin, Türkiye’yi sıkıntılara, darboğazlara, bunalımlara, krizlere sürükleyen siyaset anlayışlarının hiçbirinin devamı veya takipçisi olmadığını kaydetti.

İl teşkilatına, kadın ve gençlik kollarına seslenerek, iktidarda yaptıkları icraatları halka anlatmalarını isteyen Erdoğan, “2007 sonbaharında yapılacak seçimde inşallah AK Parti, çok daha yüksek oy oranıyla parlamentoya çok farklı bir güçle girecek. Ben bunu görüyorum, buna inanıyorum.” dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu; “AK Parti’nin kadroları içinde yer alanlar da şunu iyi bilsin. Efendim ‘geçmişinde şundan geliyormuş, kökeninde şunlar varmış’ bunların hepsi mazide kalmıştır. AK Parti biten, çürüyen bir siyaset zemininde yeni bir miladın adıdır, adresidir. Bunu böyle bilmeniz gerekir. Siyaset halk için yapılır. Halkın talep ve beklentilerini kaale almayan, halkın mutluluğunu gözetmeyen bir siyaset olmaz. Bu, ancak tepeden inmeci anlayışların tezahürü olabilir. Geçmişte bunu gördük ve sonunda gördüğünüz gibi hepsi birer siyasi mevta oldular ve sandığa gömüldüler.”

Parti örgütünden bir isteği olduğunu dile getiren Erdoğan, “Hiç durmayacağız. Bizim haber kaynağımız medya olmamalı. Bizim haber kaynağımız siz olacaksınız. Örgüt olarak kapı kapı dolaşacağız. Sizlere gönderdiğimiz broşürlerdeki bütün o doğruları, yaptıklarımızı siz anlatacaksınız. Bakın yaptıklarımız hiç konuşuluyor mu? Gazetelerde okuyor musunuz? İlgisiz, alakasız şeylerle gündem meşgul ediliyor.” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş’ta 1 milyar 950 milyon dolar maliyetle açtıkları Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nin Türkiye’nin yüzde 6.5’lik enerji ihtiyacını karşıladığının altını çizen Erdoğan, “Bir taraftan da ‘Türkiye’nin enerji açığı var’ diye yayın yapıyorlar. Bu yayını yapıyorsun da bu açılanı niye göstermiyorsun. Göreve geldiğimiz zaman, buranın yüzde 25’i bitmişti. 3 yıl içerisinde yüzde 75’ini tamamladık. Ne kadar zamanda yüzde 25’i yapılmıştı? 5 yılda. Biz, 3 yılda yüzde 75’ini tamamladık. Eğer aynı akış içerisinde devam etseydi, bu tesis 2014 yılında bitecekti. İş bilenin kılıç kuşananın. Olay bu. Bakın duble yollar, otoyollar yapılıyor. Aynı şekilde Bursa’da çevre yolunun açılışını yaptık. Şu anda otelinde kaldığımız zat, o da sağolsun, oradaki müteahhit firmalardan bir tanesiydi. 4 firma konsorsiyum olarak orada o yolu bitirdiler ve modern bir çevre yoluna ülkemiz kavuşmuş oldu.” diye konuştu.

AK Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem, konuşmasından sonra da Başbakan Erdoğan’a, Adnan Menderes’le birlikte resmedildikleri bir tablo hediye etti. Toplatının geri kalan kısmı basına kapalı olarak devam etti.