Başbakan Erdoğan kokteyl de…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile düzenlediği kokteyle katıldı.

Kokteyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yanısıra Devlet Bakanları Mehmet Aydın, Beşir Atalay ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül eşleri ile katıldı.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası kadın sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının da katıldığı kokteylde bir konuşma yapan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, kadınlar olmadan hayatın ve dünyanın güvenlik içinde olamayacağını belirtti. Çubukçu, “Bugün sadece kadınları değil, verdiği mesajlarla tüm insanları ilgilendiriyor. Kadınlar, sorunlarını dile getirirken tüm insanlar sorunlarını dile getiriyor” dedi.

Günümüzde kadınların toplumsal hayatın her aşamasında yer aldığını dile getiren Çubukçu, sanatçıların başarı hikayeleri ile diğer kadınlara umud verdiğini ifade etti. Dünyada 3 milyar kadın olduğunu ve her yıl yarım milyon kadının doğum ve sonrasında hayatını kaybetttiğini dile getiren Çubukçu, yoksulluk sınırında yaşayanların yüzde 70’inin ise kadınlardan oluştuğunu vurguladı. Çubukçu, her 3 kadından birinin şiddete maruz kaldığını sözlerine ekledi.

Kokteylde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Kadın Dernekleri Federasoyonu Başkanı İnci Tuğ’a bir de çiçek taktim etti.