Basbakan Erdogan mahalleli çocuklarla bayramlasti

ISTANBUL - Basbakan Recep Tayyip Erdogan, Marmara Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi Camii'nde kildigi Bayram namazi sonrasi evinin önünde bekleyen mahalleli çocuklarla bayramlasti.

Erdogan basin mensuplarinin da bayramini kutladi.
Basbakan Recep Tayyip Erdogan, Bayram namazi sonrasi katildigi Marmara Ilahiyat Vakfi’ndaki kahvaltili programin ardindan Üsküdar Burhaniye Mahallesindeki evine geçti. Evinin önünde tek siraya girerek Basbakan Erdogan’i saatler öncesinden beklemeye baslayan mahalleli çocuklar, Basbakan’in aracinin görünmesiyle büyük sevinç yasadi. Erdogan daha sonra aracindan inerek mahalleli çocuklarla tek tek bayramlasti. Çocuklara elini öptürmeyen Erdogan, onlari yanak ve alinlarindan öperek bayramlarini kutladi. Erdogan’in yaninda bulunan korumalar ise Basbakan’in bayramlastigi çocuklardan bazilarina 2, bazilarina da 3 YTL bayram harçligi verdi. Harçlik alan çocuklar büyük bir sevinçle evin önünden ayrildi. Erdogan evine girmeden önce kendisini takip eden basin mensuplariyla da bayramlasti.

Basbakandan harçlik almanin mutlulugunu yasayan çocuklarin ilk isi aldiklari harçliklari mahallede pamuk seker satan seyyar saticidan seker alarak harcamak oldu.