Başbakan Erdoğan Monta Carlo’dan ayrıldı

Monta Carlo'da Avrupa Kredi Konferansı'na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki heyet ile birlikte buradan ayrıldı.

Avrupa Kredi Konferansı’nda dün akşam bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, bugün herhangi bir etkinliğe katılmadı. Kahvaltısını eşi Emine Erdoğan ile birlikte kaldığı otel odasında yapan Erdoğan, kahvaltıdan sonra ise çıkış saatine otelden çıkmadı. Erdoğan’ın, kaldığı Hotel De Paris’te bazı önemli finans gruplarının yatırım temsilcileri ile görüştüğü ifade edildi.

Otelden ilk ayrılan Emine Erdoğan oldu. Eurocopter tesislerinin askeri bölgede olduğunu öğrenen Emine Erdoğan, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin ile birlikte önce Monta Carlo’yu daha sonra ise Marsilya’yı gezmek üzere kahvaltıdan sonra otelden ayrıldı. Başbakan Erdoğan ise öğle saatlerinde, kendisini Monta Carlo’ya davet eden City Grup yetkilileri ile vedalaştıktan sonra otel önünde hatıra fotoğrafı çektirdi ve otelden ayrıldı. Helikopter ile Marsilya’ya hareket eden Erdoğan, helikoptere binmeden önce Monta Carlo limanında bulunan Porta Palace otelini ziyaret etti. Erdoğan’ın Tunuslu çikolota üreticisi işadamı Lotfi Maktouf’a ait olduğu söylenen otele, Maktouf’un ‘kahve daveti’ üzerine gittiği öğrenildi. Maktouf ile otel önünde bir süre sohbet eden Erdoğan, buradan Monta Carlo helikopter pistine gitti ve Marsilya’ya hareket etti.

Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet, Marsilya’dan ayrıldıktan sonra saat 21.00 sıralarında İstanbul’da olacak.