Başbakan Erdoğan MÜSİAD Genel Kurul toplantısında

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 15. Olağan Genel Kurulu başladı.

Yeni yönetim kurulunu seçileceği Genel Kurul toplantısında sadece 5 isim değişecek. Hasan Büyükdede, Yusuf Cevahir, İlhan Soylu, Ahmet Albayrak ve Hayati Bayrak yönetim kurulundan ayrılıyor. MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat ise görevine devam edecek.

Başbakan Erdoğan’ın katıldığı ve bir konuşma yapacağı Genel Kurul toplantısına ayrıca, Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Başkanı Recai Kutan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TİM Başkanı Oğuz Satıcı, İSO Başkanı Tanıl Küçük, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, İKV Başkanı Davut Ökütçü, ASO Başkanı Zafer Çağlayan, KSO Başkanı Ahmet Şekeroğlu, UND Başkanı Çetin Nuhoğlu,TUSKON Başkanı Rızanur Meral, ASKON Başkanı Mustafa Koca, İGİAD Başkanı Şükrü Alkan, TGTV Başkanı Necmi Sadıoğlu, TABGİS Başkanı Atıf Ketenci, HAK-İŞ Başkanı Salim Uslu, KTO Başkanı Hüseyin Üzülmez, TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar ile çok sayıda ekonomist, akademisyen ve ekonomi yazarı katıldı. Ayırıca bazı ziyaretler için İstanbul’da bulunan ünlü şarkıcı Yusuf İslam da toplantıya katıldı. İslam, toplantı öncesi Kürşad Tüzmen ile biraraya geldi.

Toplantıya Dünya Kur’an-ı Kerim okuma yarışması ikincisi Ermil Bilgiseven’in okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlandı. Kur’an-ı Kerim’i dinleyen katılımcılar, daha sonra ayağa kalkarak gür bir şekilde İstiklal Marşı’nı okudu. İstiklal Marşı okunurken Kurtuluş Savaşı görüntüleri sinevizyondan gösterildi. Marşın okunması sonrasında ise alkış tufanı koptu. Ardından da “Uygarlıktan Medeniyete Ulustan Millete Yükseliş” isimli sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.