Başbakan Erdoğan partilileri uyardı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti teşkilatlarını yerel yolsuzluklar konusunda uyararak, bu tür yolsuzluklara bulaşanlarla yollarını ayıracaklarını söyledi.

Tüm teşkilat mensuplarını yerel ve bölgesel yolsuzluklara prim vermemeleri konusunda uyaran Erdoğan, “Tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma söylüyorum. Bu tür adımlar atılırken asla bölgesel, yerel yolsuzluklara pirim verilmemeli. Teşkilatımızda görev alan arkadaşlarımızın bu tür bağlantılar içinde direkt, endirekt olduğunu görürsek, duyarsak, bilirsek ve bunlar bize gelirse, geldiği anda kusura bakmayın, yollarımızı ayırırız. Hiç bu işin şakası yok. Yolunuz yolunuza, bizde yolumuza. Biz bu şekilde yola devam edemeyiz. Bizim en güçlü yanımız bu. Dikkat ederseniz buradan saldırmaya çalışıyorlar. Bizler de bu tezgahı kurmak isteyenlere, bu tuzağı kurmak isteyenlere prim veremeyiz. Her zaman söylüyorum; böyle bir duyumu alan lütfen bilgisiyle belgesiyle bana gelsinler, MYK’daki arkadaşlarıma lütfen bunu ulaştırsınlar. Çünkü biz eğer bir sıçrama yapabildiysek, Türkiye bütün hizmetlerde çok farklı bir dönemi yaşamaya başlamışsa, yatırımlarda sağlıklı bir dönemin içinde girdiyse bunun tek bir sesebi var. İşte bu hortumların kesilmesi nedeniyledir” diye konuştu.

2006-2007 yılının AK Parti için kongreler, sempozyumlar, toplantılar ve açılışlarla geçeceğini ifade eden Erdoğan, teşkilatlara ‘kongrelerde seviyemizi koruyarak ve diğer partilerden farkımızı ortaya koymalıyız’ uyarısında bulundu. “Bizim kongrelerde fikirler, idealler, yarışmalı. Yenilenmiş, bilenmiş olarak bu kongrelerden çıkacağız” diyen Erdoğan, kongrelerin kısır çekişmelere sahne olmamasını istedi. AK Partili olmanını önemine işarete eden Erdoğan, “Kışkırtmalara gelerek, baskılara dayanamayarak, ham heyecanlara gelerek, menfaatimize de olsa milletimizin çizgisinden ayrılırsak yakamızdaki rozeti karartmış oluruz” dedi.

Başbakan Erdoğan daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’dan yeni partinin yeni rozetini isteyerek yakasına taktı. Erdoğan, tüm partililerde bu rozeti yakalarına takarak partililik bilincini yangınlaştırmalarını istedi.