Başbakan Erdoğan Rize’ye geldi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Rize'ye geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akciğer kanseri nedeniyle Süreyyapaşa Göğüs ve Kalp Damar Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören ve dün gece hayatını kaybeden ağabeyi Hasan Erdoğan’ın cenazesi katılmak üzere memleketi Rize’ye geldi.

Ankara’dan eşi emine Erdoğan ile birlikte havayoluyla Trabzon’a gelen Başbakan Erdoğan, buradan karayolu ile memleketi Rize’ye geçti. Baba ocağı Güneysu ilçesine gelen Erdoğan, ilçe merkezinde kendisini bekleyen vatandaşları selamladı. İlçe merkezinde Erdoğan’ı karşılayan hemşerileri Başbakan Erdoğan’a taziyelerini bildirdi. Erdoğan, daha sonra Merkez Mahallesi’ndeki evinde gitti.

Öte yandan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da Başbakan Erdoğan ile birlikte Güneysu’ya geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ağabeyi Hasan Erdoğan, akciğer kanseri nedeniyle tedai gördüğü Süreyyapaşa Göğüs ve Kalp Damar Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gece saat 02.15 sıralarında hayatını kaybetmişti.

Bu akşam Rize’ye getirilecek olan Erdoğan’ın naaşı, yarın memleketi Güneysu Merkez Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Dumankaya köyündeki aile kabristanında, 1985 yılında vefat eden eşi Fatma Erdoğan’ın yanında defnedilecek.