Başbakan Erdoğan Şemdinli Davası iddianamesi değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'a sert çıktı.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Şemdinli Davası iddianamesinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın ismi geçmesiyle ilgili tartışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, hükümet olarak ülkenin fotoğrafına bir bütün olarak bakılması gerektiğini söylediklerini, eylem ve mesajlarının bu yönde olduğunu vurguladı. Erdoğan, kendilerine göre ayrıştıran, bölen, nifak çıkaranların sanal gündem oluşturabileceklerini kaydetti.

Ülkesini ve milletini seven herkese temel ilkelerini her zaman hatırlattıklarını ifade eden Erdoğan, bir süredir bazı spekülasyonlarla ülkenin temel kurumu olan ordu ve yargı arasında zaaf alanları oluşturulmak istendiğine işaret etti.

Erdoğan, bu durumun mecrasından çıkarılarak bulanık durumların oluşturulmak istendiğine dikkat çekerek, “Buna adete hükümeti bulaştırmak, hükümeti katma gayretinde içerisine girmek isteyen zavalılar da destek çıkıyor.” dedi.

Erdoğan, ortada oluşmuş bir yargı kararı olmadığına dikkat çekerek, ” Spekülasyonlara bağlı olarak bu iki kurumumuzu yıpratmak kimsenin haddi değildir” şeklinde konuştu.