Başbakan Erdoğan soruşturmada hassasiyet istedi

Başbakan, Ludwigshafen'de yanan ve 9 Türk'ün ölümüne sebep olan evde incelemelerde bulundu.

Ludwigshafen’de geniş bir kalabalık tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan, şu sıralarda yanan evin önünde yangın hakkında yetkililerden bilgi aldı

Bina çevresindeki incelemelerden sonra Başbakan Erdoğan yanan bina içinde incelemelerde bulundu.

Erdoğan ve beraberindeki heyet şu sıralarda vatandaşlarla bir araya gelmek için kendisine ayrılan bölümde halka seslendi.

Başbakan Tayyip Erdoğan yanan evi ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada, “Acımız büyük, milletçe acımız büyük. Görüştüğümüz Alman dostlarım bizimde acımız büyük diyor. İnanıyorum ki aynı acıyı onlarda bizimle paylaşıyor. Uzun bir yolculuk içindeyiz. İnsanlık bazı sorunlar yaşıyor. Biz ülke topraklarında da yaşıyoruz. Bu olayda Alman polisi elinden geleni göstermiştir. Bizim beklentimiz ve arzumuz bütün araştırmaların hassasiyetle sonuçlandırılmasıdır. Uzman arkadaşlarımızda burada çalışma yürütüyor. Çalışmaların, sonuçların ortaya çıkması sizleri de bizleri de rahatlatacaktır. Acı büyük. Polis ve itfaiye olmasaydı acı daha da büyük olurdu. Hastanede yaralılarımızı ziyaret edecek. Tabi son dönemde bazı şeyler bizleri üzmüyor değil. Ben bir şey ifade ediyorum. Kendi medyamız ve Alman medyasına sesleniyorum. Gelin Türk- Alman dostluğunu pekiştirmeye çalışın. Dostluğumuzu zedeleyecek şeyleri başlıklarınızda yer vermeyin. Farklı dinleri ve farklı milleti oluşturabiliriz. Ama hepimiz insanız. Bu ortak paydamız. Biz istisnasız hepinizi seviyoruz. Bizim dinimizde yaradılanı, yaradandan dolayı sevmek vardır. Bizim insana bakışımız bu. Teminim bu barış sürecinin farklı başlangıcı olsun.” dedi.