Başbakan Erdoğan Suudi Arabistan’da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük çalışma ziyareti için Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a geldi.

Başbakan Erdoğan, Riyad Askeri Havaalanı’nda Devlet Bakanı Cebir Sırsıri, Türkiye’nin Riyad Büyükelçisi Naci Koru ve İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Dışişleri Bakanları Olağanüstü Toplantısı için Cidde’ye gelen Devlet Bakanı Mehmet Aydın tarafından karşılandı. Başbakan Erdoğan’la birlikte Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, AK Parti MKYK üyeleri Nükhet Hotar Göksel ve Edibe Sözen de Riyad’a geldi.

Kısa süreyle Havaalanı Şeref Salonu’nda dinlenen Başbakan Erdoğan’a Arap geleneklerine göre “acı kahve” (mırra) ikram edildi. Başbakan Erdoğan ve heyet üyeleri buradan konaklayacakları Kraliyet Misafirhanesi’ne geçti.

Başbakan Erdoğan bu sabah kahvaltıda Riyad’da bulunan Türk işadamları ile bir araya gelecek ve Riyad’daki elçiliğe bağlı Türk Okulu’nu ziyaret edecek. Öğleden sonra ise Kral Abdullah tarafından kabul edilecek olan Erdoğan, daha sonra Cidde’ye hareket edecek. Erdoğan, pazar günü 8. Cidde Ekonomik Forumu’na katılarak bir konuşma yapacak.