Başbakan Erdoğan: Terör bizim dönemimizde artmadı

Erdoğan seçimden sonra Anayasa'yı daha sivil hale getireceklerini iddia etti.

Erdoğan, siyasette son zamanlarda sert üslup kullanıldığını bunun da sorumlusunun muhalefet liderleri olduğunu belirterek “Beni onur kırıcı şekilde eleştiriyorlar. Ben bunları yanıtsız bırakamamki. Baykal çıkıyor bizim milletvekillerimizi militanlıkla suçluyor şimdi buna cevap vermeyelim mi” dedi.

Tarafsız cumhurbaşkanı olmaz

Şimdi kalkmışlar tarafsız cumhurbaşkanı seçilsin diyorlar. Meclis dışından seçtik diyelim bu adamın bir dünya görüşü yok mu olmaz mı?

Gül kendisi karar verecek

Önüümüzdeki dönem cumhurbaşkanını halk hangi partiye çok oy verirse oradan seçmek durumundayız. Halk en çok oyu bize verirse burada halkın emrini uygulamak zorundayız. Eğer Abdullah Bey yine aday olmak isterse bizim yapacak bir şeyimiz olmaz.

Oyumuz artacak

Oyumuz bu seçimlerde artış gösterecek. 1954’den beri ilk kez iktidardaki bir partinin oyu artmış olacak. Oyumuzun eski seçimden bir puan bile eksik olması durumunda kendimizi başarısız kabul ederiz. Ancak kamuoyu araştırmaları ve meydanlar gösteriyor ki bizim oyumuz çok çok artacak.

Bağımsızlar gerilim yaratır

DTP’ yerine bağımsızların aday olup seçilmeleri ve meclise girmeleri yeni bir gerilime neden olacaktır. O yüzden o yörede gerilim istemeyen halkımızın oylarını buna göre vermesi gerekmektedir.

Terör bizim dönemimizde artmadı

Bizi terörün artması nedeniyle suçluyorlar. Oysa Sayın baykal’ın başbakan yardımcılığı yaptığı dönemde bin 500 civarında şehit vermişiz. Sayın Ağar’ın emniyet genel müdürlüğü yaptığı dönemde 2 bin 400 civarında şehit vermişiz.Terör bir dönemde azalmış o da bölücü örgütün sözde ateşkes ilan ettiği dönemdir. Terörün çözülmesi için iktidar, muhalefet, basın ve sivil toplum örgütleri akademisyenler elele vererek bir yol bulunarak gerçekleşir.