Basbakan Erdogan uyardi!

ANKARA - Basbakan Recep Tayyip Erdogan, Hakkari'de ölen üç kisinin cenaze töreninde halka provakasyona gelmemeleri yönünde çagrida bulundu.

Erdogan, Disisleri Bakani Abdullah Gül’ün Suriye’ye gitmesiyle ilgili olarak ise, ”Genisletilmis Ortadogu Kuzey Afrika Projesi içerisinde Türkiye’nin görevi Yemen, Italya ile birlikte esbaskanliktir. Disisleri Bakani Gül’ün de Suriye’ye gitmesi bu çerçevededir.” dedi.

Ak Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen MYK Toplantisi’na katilan Basbakan Erdogan çikista bir basin toplantisi gerçeklestirdi. Toplantida Erdogan, son günlerde Güneydogu Anadolu bölgesinde yasanan olaylari görüstüklerini söyleyerek, ”Bugün yapilan MYK toplantisinda çesitli gelismelerin genis bir degerlendirilmesini yaptik. Semdinli Yüksekova ve Hakkari’de yasananlari çok genis bir boyutta degerlendirdik. Hukuk devleti ve seffaflik kaideleri içinde olaylarin aydinlatilacagini söyledik. Türkiye bir hukuk devletidir. Bu nedenle bazi kamu görevlilerin hukukun disina çikmasi kabul edilemeyecegi gibi bazi temeli olmaya iddialara dayanilarak kararlar verilmesi ve gelistirilmesi sakincalidir.” dedi.

Kamu görevlilerine yönelik temeli olmayan iddialarla karalama yapmanin dogru olmadigini söyleyen Basbakan,”Devletimizin temeli hukuktur. Hukukun disina çikan hiç bir eylem kabul edilemez. Herhangi bir kamu görevlisinin hukukun disina ne olursa olsun çikmasi kabul deilemez bu nedenle vatandaslarimiz sonucu sabirla beklemelidir. Hükümet son gelisen olaylarin bizzat takipçisidir. Ülkemizin huzur ortamini kim bozacak olursa geregi yapilir” dedi.