Başbakan Erdoğan’a Kanal 7 sorusu

Anavatan Partisi Grup Başkanvekili ve Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Devlet kadrolarına yapılan atamaların sıklıkla Kanal 7 Televizyonu'ndan seçilmesinin gerekçesini sordu.

Sarıbaş, TBMM Başkanlığı’na Başbakan Erdoğan’ın yazılı olarak cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetleri döneminde devlet kadrolarına Kanal 7 televizyonu kadrolarından çok sayıda atama yapıldığının gözlendiğini belirtti.

Sarıbaş, Başbakanlık Başmüşaviri Prof.Dr. Nabi Avcı, Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, Basın Danışmanı Ahmet Tezcan, Başbakanlık Müşaviri Özkul Eren, TBMM TV Haber Koordinatörü Yavuz Selim Aras, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, RTÜK Başkanı Zahit Akman, RTÜK üyesi Davud Dursun, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun basın danışmanı Rukiye Kacaaltıncaba, Star Televizyonu’nda çalışan Cengiz Er’in Kanal 7 Televizyonu bünyesinde çalışıp çalışmadığını sordu.

Sarıbaş, sorularına şöyle devam etti: “İsmi geçen kişiler hangi dönemlerde ve ne kadar süre ile hangi görevleri üstlenerek Kanal 7’de çalışmışlardır. Devlet kadrolarına atamaların sıklıkla bu televizyon kanalında çalışanlardan seçilmesi sizce tesadüf müdür? Değilse hangi gerekçe ile açıklanabilir. Devlet kadrolarına atamaların sıklıkla bu televizyon kanalında çalışanlar arasından seçilmesi devlet kadrolarına belirli bir dünya görüşünden olanların atandığı yorumlarını haklı çıkartır mı?”