Başbakan Erdoğan’a sözlü protesto!

Ankara OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Tek Çatı Projesi çerçevesinde Hizmet Merkezi açılışına katılan Başbakan Erdoğan'a Halkevleri mensupları sözlü sataşmada bulundu.

Hizmet Merkezi’nin açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan bir konuşma yaptı. Erdoğan, ülkede kriz anlarının iş adamlarının ortaya koyduğu farklı direnişle aşıldığını ve iş adamlarının Türkiye’yi içte ve dışta itibara kavuşmuş halde tanıttığını dile getirdi. Erdoğan, kronikleşmiş bir sürü sorunun aşıldığını ve kalıcı ve sürdürülebilir kalkınma hedefine doğru hızla ilerlendiğini dile getirdi. Erdoğan, Türkiye’de en çok şikayet edilen bürokrasinin hantallığı ve bugün git yarın gel mantığının tarihe karıştığını dile getirdi.

Başbakan’ın konuşması sırasında ayağa kalkan biri bayan biri erkek Halkevlerine mensup iki kişi, Mersin’de Başbakan’ın bir çiftçiye gösterdiği tepkiye atıfta bulunarak, “Sayın Başbakan vatandaşa hakaret etme özgürlüğünüz yok. İfade özgürlüğünden bahsediyorsunuz. Vatandaştan özür dileyin. Halkevciler serbest kalsın.” diye bağırdı.

Polisler ve korumalar, protestocuların ağzını kapatarak salon dışına çıkardı ve protestocuları göz altına aldı. Başbakan Erdoğan ise konuşmasını bölmeden konuşmasına devam etti ve herhangi bir cevap vermedi. Bu sırada salonda bulunan bazı OSTİM’li sanayicilerin de protestoculara “susun bağırmayın’ diye tepki gösterdiği görüldü.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, açılışta yaptığı konuşmada hükümetin 3 yıl içerisinde ülkede değişiklikler yapacağı sözüyle iktidara geldiğini ancak 3 yıl dolmadan hedeflere ulaşıldığını ifade etti. Coşkun, sanayicinin önünü açtıklarını ve hizmeti ayaklarına götürdüklerini dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu da, tek çatı projesi kapsamındaki hizmet merkezlerini tüm nitelikli sanayi bölgelerine yaymak istediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Başbakan Erdoğan OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Hizmet Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.