Başbakan Erdoğan’dan Ak Partili’lere sigara yasağı

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin merkez ve taşra teşkilatlarında bina içinde sigara içilmesini yasakladı.

Edinilen bilgiye göre; Ak Parti’nin Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel’in “Ak Parti’nin merkez ve taşra teşkilatlarında sigara içilmesin. Sigara içmek isteyenler için sigara içme odaları oluşturulsun ve sadece bu odalarda sigara içilsin” önerisi MYK’da ele alındı.
Göksel’in bu önerisine en büyük destek sigara karşıtlığı ile bilinen Başbakan Erdoğan’dan geldi. MYK’nın diğer üyelerinin de öneriye sıcak bakması üzerine ‘Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ imzasını taşıyan bir genelge yazılarak teşkilatlara ulaştırıldı. Bu karar, Ak Parti’nin merkez ve taşra teşkilatlarında görevli veya personel olarak bulunan yaklaşık 450 bin kişiyi doğrudan, Ak Parti’nin üyesi olan 2 milyon 800 bin kişiyi ise dolaylı olarak etkileyecek. Kararın, Türkiye’de sigara alışkanlığının azaltılması yönünde de bir örnek teşkil etmesi de bekleniyor.