Başbakan Erdoğan’ın doğum günü kutlandı

Bugün 52 yaşına giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan doğum gününü partililerle kutladı.

Bugün doğum günü olan başbakan Erdoğan, Üsküdar İlçe kongresinde büyük ilgi gördü. Burhan Felek spor Salonu’nda yapılan kongreye çok sayıda AK Parti’li katıldı. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları “Sayın Başbakanımız sana verebileceğimiz en büyük hediye, gençliğimizdir. Seni çok seviyoruz.” yazılı bir pankart hazırladı. Sık sık tezahürat yapan gençler, “İyi ki doğdun Başbakan, bu ülke seninle gurur duyuyor.” şeklinde slogan attı. Kongrenin yapıldığı spor salonunun duvarlarında, “Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma.”, “Bilselerdi yapmazlardı.” hadisleri ve “İfade özgürlüğü, hakaret özgürlüğü değildir.” yazılı pankartlar dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasını yapmak için sahneye çıktığı sırada konfeti yağmuru başladı. Konuşmasının ardından Erdoğan’a, Hattat Hasan Çelebi’nin bir teship ve hat eseri hediye edildi. Ayrıca AK Parti İl Kadın Kolları da Erdoğan’a hediye takdim etti.

Bu arda kongrenin başından sonuna kadar, Başbakan Erdoğan’a tezahürat yapan yaşlı bir adam dikkat çekti. Başbakan Erdoğan’ın gençlik yıllarında futbol oynadığı Kasımpaşa Camialtı Spor Kulübünün teknik direktörü Turan Aslantürk sesi kısılana kadar, Erdoğan lehine slogan attı. Erdoğan’ın teknik direktörlüğünü yaptığını söyleyen Aslantürk, sık sık “Helal olsun aslanım.” şeklinde bağırdı. Aslantürk’ün yaptığı tezahürat karşısında Başbakan Erdoğan konuşmasını keserek, “Bu da Kasımpaşalıdır ha.” dedi.