Başbakan Erdoğan’ın Dünya Sağlık Günü mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz sağlıklı bir hayat sürmenin her insanın doğuştan gelen temel bir hakkı olduğuna inanıyoruz.

Dünya Sağlık Günü ve Türkiye Sağlık Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başbakan Erdoğan, tıp alanındaki ilerlemeler sayesinde her geçen gün yeni bir buluşun, yeni imkanların insanlığın hizmetine sunulduğunu kaydetti. Bu gelişmeler rağmen yeryüzündeki pekçok insanın, ekonomik yetersizlik, gelir dağılımındaki adaletsizlik, eğitimsizlik, savaş ve çatışmalar yüzünden bu imkanlardan yararlanamadığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, “Biz sağlıklı bir hayat sürmenin her insanın doğuştan gelen temel bir hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu anlayışla sağlık alanında ihtiyaç duyulan yeniden yapılanma sürecine hızla devam etmektediyiz” ifadelerine yer verdi.

Koruyucu sağlık hizmetlerini arttırmaya, bölgeler arası eşitsizlikleri ortadan kaldırmaya, sağlık yaşam bilincinin yaygınlaştırılmasına büyük önem verdiklerini dile getiren Başbakan Erdoğan, “Güçlü bir altyapı oluşturarak hızlı, etkin, kaliteli sağlık hizmetine her vatandaşımızın kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamakta kararlıyız. Karşılaşılan güçlüklerin aşılması için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. İnsan hayatını her türlü menfaatin üzerinde tutarak bu hizmetlerin yürütülmesinde fedekarca görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın Dünya Sağlık Günü ve Türkiye Sağlık Haftası’nı kutluyor, vatandaşlarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.