Başbakan Erdoğan’ın iki günlük Aydın programı belli oldu

Aydın'ı 21-22 Şubat arasında ziyaret edecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki açılış yapacak.

Ankara’dan özel ATA uçağı ile Efes Selçuk Havaalanı’na gelecek olan Başbakan Erdoğan, gezisinin ilk durağı Efes’te Bakan Koç ile incelemelerde bulunacak. Efes harabelerinin aydınlatma çalışmalarının ardından gece turizmine açılan yerleri yerinde inceleyecek olan Erdoğan, buradan helikopterle çeşitli inceleme ve açılışlara katılmak üzere Aydın’ın Kuşadası ilçesine hareket edecek.

Başbakan’ın iki günlük Aydın programını açıklayan AK Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem, Erdoğan’ın başbakan olarak Aydın’ı ilk defa ziyaret edeceğini belirterek, “Kendisi daha önce ilimize miting çalışmaları için iki defa gelmişti. İki günlük bu programda kendisiyle hem özlem giderecek hem de ilimizin çeşitli sıkıntılarını aktaracağız. 21 Şubat’ta Kuşadası Adliye Sarayı, 22 Şubat’ta Aydın-Muğla-Ortaca bölünmüş devlet yolunun açılış törenlerine katılacaklar. Başbakan Erdoğan ve bakanlarımız, salı akşamı valiliğimizin düzenlediği bir toplantıya katılarak iş adamları ve sivil toplum örgütleriyle görüşecek.” dedi.

Sözkonusu toplantılar sırasında, yapımı devam eden Çine Barajı’nın bu yıl tamamlanması için Başbakan’dan maddi ve manevi destek isteyeceklerini kaydeden Erdem, “Ayrıca ilimize doğalgan getirilmesi, merkez ve şehirlerarası trafiğin rahatlaması için İzmir-Aydın otoyolunun Denizli yönüne bağlanması konularını da dile getirerek yardım talep edeceğiz. Çarşamba günü öğle saatlerinde Atatürk Meydanı’nda halka seslenecek olan Erdoğan, daha sonra Çine yolu üzerine gelerek yapım çalışmaları tamamlanan bölünmüş devlet yolunun açılışını yaptıktan sonra Efes Selçuk Havaalanı üzerinden Ankara’ya dönecekler.” diye konuştu.

İl Başkanı Erdem, Emine Erdoğan’ın da Aydın’da çeşitli incelemelerde bulunacağını söyleyerek, “Valimizin eşi Selma Malay ve İl Kadın Kolları üyelerimizin düzenlediği Efes, Meryem Ana ve Şirince gezilerine katılarak çeşitli konularda bilgi alışverişi yapacaklar.” dedi.