Başbakan; ‘Hayırlı işler medyada yer almıyor’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapılan hayırlı işlerin medyada yer almadığını belirterek, bu konuda dertli olduğunu ve bu yüzden konuştuğunu söyledi.

Partisinin ilçe kongrelerine katılmak üzere eşi Emine Erdoğan’la birlikte İzmir’e gelen Başbakan Erdoğan, ilk olarak Balçova ilçe kongresine katılarak partililere seslendi. Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında meydaya yine yüklendi. Yapılan hayırlı işlerin medyada yer almadığını belirten Erdoğan, bu konuda dertli olduğunu ve bu yüzden konuştuğunu söyledi.

Türkiye’de enerji sıkıntısı olduğunu, bu süreçte Elbistan’a giderek termik santralin açılışın yaptıklarını ifade eden Erdoğan, “Termik santralin açılışını yapıyoruz, ertesi gün medyada birşey yok. Sadece canlı yayınla birkaç kanal veriyor, gerisi boykot ediyor. Bunları anlatın, halk bunları görsün duysun.” dedi.

Basının yapmadığı görevi teşkilatlarının üstlenmesini de isteyen Erdoğan, partililerden yapılanları abartısız bir şekilde anlatmalarını istedi.

Parti kongrelerini İnsan vücudunda hücre yenilenmesine benzeterek partisinin 2. olağan kongrelerine başladığını ve belde kongrelerini bitirdiğini kaydeden Erdoğan, bu ayın sonuna kadar 923 ilçe teşkilatımızın kongresini bitireceklerini, arkasından da il kongrelerini gerçekleştirip, sonbaharda yapacakları büyük kongreyle birlikte 2007’de yapılacak seçimlere partisinin hazır hale getireceğini vurguladı.

Kısa sürede milletin, halkın kendilerini iktidara getirdiğini ve bu süreci bazılarının hala hazmedemediğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, “Türkiye şimdiye kadar ne çektiyse koalisyonlardan çekti. Tek partili dönemlerde ise Türkiye kendini toparladı. Kucağımızda dibe vurmuş bir ekonomi, dış politika vardı. İçte ve dışta ayağa kaldırıp özgüveni olan bir Türkiye’yi yapılandırmaya başladık. Teşkilatlarımızdan şunu istiyorum, abartıllı konuşmayın. Faizi, enflasyonu sadece yapılanları kapı kapı dolaşıp anlatın. Bunu yaparsanız iktidar gücümüzü ne kadar yenileyeceğimizi göreceksiniz.” dedi.

Vatandaşın hükümetine inandığını, yalnız bırakmadığını Kars’ta eksi 23 derecede 15 bin insanın AK Parti parti için bir araya geldiğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: “Ordan ilçe kongerisini yapmak için Sarıkamış’a geçtik. Salon tamamen dolmuş. Dışarıda eksi 18 derecede 5 bin insan var. Coşku heyecan herşey var. Kars – Sarıkamış duble yolunu bitirmişiz. Tek gidiş gelişten kurtulmuş farklı bir havayı teneffüs etmeye başlamış. Sarıkamışlı artık Davos olacak diyor. Bunu Sarıkamışlı vatandaşımız anladı. Çünkü hükümetine, devletine inanıyor. Biz bunları yeterli görmüyoruz. Daha ideali, daha güzeli olacak. Bizim insanımız güzelliklerin en güzeline layık. Layık olduğu bu standarta ise milletimizi biz ulaştırıcağız. Tıpkı Aşık Veysel gibi ‘Uzun ince bir yoldayız. Gidiyoruz gündüz gece’. İnşaallah da gitmeye devam edeceğiz.”

Bundan önceki İzmir’e gelişinin bazılarını rahatsız ettiğini ve ilk seçimde bunlara cevabı vereceklerini de kaybeden Başbakan Erdoğan, bunun oturarak olmayacağını, genel başkan olarak kendisi ne kadar koşturuyorsa, patlililerde o kadar koşturması gerektiğini kaydederek, “Bu milletin yüzü tebessüm ettiği zaman, gözlerinin içi güldüğü zaman bizler de mutlu oluruz, daha da gençleşiriz. Bunun için koşacağız.” şeklinde konuştu.