Başbakan için caddelere döküldüler

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresine katılmak için geldiği Tokat'ta büyük ilgiyle karşılandı.

Tokatlılar Başbakan’ın gelişini büyük bir insan seliyle karşıladı. Başbakan Stadyum’a iniş yaptıktan sonra AK Parti 2.Olağan İl Kongresi’nin yapılacağı Hüseyin Akbaş Spor Salonu’na gitti. Başbakan Salonda bulunan AK Partilileri selamladıktan sonra il başkan adaylarına başarılar diledi.

Başbakan, daha sonra valilik ve belediye başkanlığını ziyaret etti. Erdoğan, yol boyunca vatandaşlara ve çocuklara hediyeler dağıttı.

Başbakan Erdoğan, valilik makamında Vali Erdoğan Gürbüz’le bir süre görüştükten sonra valilik karşısında bulunan belediye başkanlığına yürüyerek gitti. Belediye başkanlığına yürürken Başbakan’ı korumalar çember içinde tuttu. Başbakan Belediye önünde duran çocuklarla sohbet ederek onlara hediye dağıttı. Erdoğan, belediyede de Belediye Başkanı Adnan Çiçek ile bir süre görüştü.

Kongrede Başbakan’ı büyük bir genç kitlesi korudu. Güvenlik önlemleri en üst seviyede tutularak. Basın mensupları dahil hiç kimseye kendilerine tahsis edilen yerlerden çıkmasına izin verilmedi.

AK Parti Tokat 2. Olağan İl Kongresi’nde mevcut başkanla birlikte 3 AK Partili adaylığını açıklamıştı. Ama adaylardan Duran Yılmaz listeyi veremeyince aday olamadı. Kongrede başkanlık seçimi, Mustafa Boyraz ve Ayhan Taşan arasında geçiyor.

“Kongrede Başbakan Erdoğan’ın diğer illerde olduğu gibi ‘tek liste’ için talepleri olacak mı?” şeklindeki bir soruya mevcut İl Başkanı Mustafa Boyraz, “Genel başkanımız çift listede mutlaka bir kaybeden olacağını ve nefsi davranarak küsme olacağını tüm kongrelerde söylüyor. Biz de bu nedenle arkamızda küskünler ordusu olsun istemiyoruz. İsteğimiz parti etrafında tek yürek olarak birleşmek. Ama bu illa tek liste gireceğiz anlamına gelmiyor ve şu anda olduğu gibi çift liste girdik.” dedi.