Başbakan’ın ‘sır gibi sakladığı’ sürprizi ne?

Başbakan Erdoğan'ın bir sır gibi sakladığı sürprizini açıklaması bekleniyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Arjantin'e gitme nedeni ortaya çıktı. 2020 Olimpiyatları’na ev sahipliği yarışındaki son virajda, 7 Eylül’de oylama öncesinde konuşma yapacak. Burada, Türkiye'nin sır gibi saklanan sürprizini açıklayacak.

2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak ülkenin belirleneceği 125. IOC toplantısı Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yapılacak. Oylamada İstanbul, Madrid ve Tokyo ev sahipliği için yarışacak. Aday ülkeler son sunumlarını yapacak, ev sahibinin kim olacağı 7 Eylül cumartesi günü oylamayla belirlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, Türkiye'yi temsilen 200 kişilik bir kafile ile Arjantin'e çıkarma yapacağı kaydedildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı kafilede, edinilen bilgilere göre Başbakan’ın İstanbul'un tanıtımı için 30 dakikalık olimpiyat sunumlarının ardından, 15 dakikalık bir konuşma yapacağı açıklandı.

Başbakan’ın konuşması sırasında büyük bir sürprizi açıklayacağı ifade edildi. Sır gibi saklanan sürprizin İstanbul'un olimpiyatlara ev sahipliği yapması için büyük avantaj sağlayacağı vurgulandı.

Hido ve Neslihan heyette

Kafilede Türkiye'yi Başbakan dışında 4 bakan, milletvekilleri, bürokratlar, işadamları, Türkiye Olimpiyat Komitesi ve milli sporcular Neslihan Dalyan ve Hidayet Türkoğlu gibi isimlerin temsil edeceği bildirildi.

Kafilede ilk yüz kişilik grup Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç başkanlığında dün Arjantin'e gitti. Başbakan ve diğer bürokratların ise Rusya'nın St. Petersburg kentinde yapılacak olan G20 zirvesinin ardından Arjantin'e gideceği ifade edildi.

 
BUGÜN