Başbakan izmir’de mevlide katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, izmir'de şehidimizin mevlidine katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin topraklarında yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonunda şehit düşen Uğur Palancı'nın izmir'deki mevlidine katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, "Aynı zamanda yıllardan beri o bölgede zulüm gören Kürt kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Türkmen kardeşlerimizin zulmüne son verme harekatıdır" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın AK Parti Manisa 5. Olağan İl Gençlik Kolları  Kongresi sonrası İzmir'de dün gece katıldığı, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan  Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Palancı için düzenlenen ve basına kapalı  gerçekleşen mevlit programıyla ilgili görüntüler basınla paylaşıldı.

Gaziemir ilçesinde şehit ailesinin evinin bulunduğu site içinde  kurulan taziye çadırında düzenlenen programda Palancı'nın ailesiyle görüşerek  taziye dileklerini ileten Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, bütün şehitlere  Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır dileyerek şehitliğin bir ölüm olmadığını,  mertebelerin en yükseği olduğunu ifade etti.

"İhsan Bey ve Yasemin Hanım şehit anne ve babası olarak ne kadar gurur  duysanız azdır" diyen Yıldırım, Şehit Uğur Palancı'nın ülkesi ve milleti için  canını seve seve verdiğini belirtti. Yıldırım, "Onlar o tepeyi ele geçirmek için mücadele verirken kahpece  bir saldırıya uğradılar. Ama içiniz rahat olsun 48 saat geçmeden o tepe o  alçaklara mezar oldu." dedi.  Terör örgütlerinin bu coğrafyada kimseye faydasının olmadığına dikkati  çeken Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bölücü terör örgütü mensuplarıyla, PKK'yla, PYD'yle, DEAŞ'la, aziz  milletimizin vatandaşlarını karıştırmayalım. Bu alçak örgütün esasında Kürtlerle  ilgili hiçbir meselesi, derdi yok. Kürtlere de bir faydası yok Araplara da  Türklere de. Bunlar kiralık katiller, bunların işi gücü öldürmek.

Onun için bu harekat, Afrin operasyonu, sadece kendi toprak  bütünlüğümüzü, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlama harekatı  değildir. Aynı zamanda yıllardan beri o bölgede zulüm gören Kürt kardeşlerimiz,  Arap kardeşlerimiz, Türkmen kardeşlerimizin bu zulmüne son verme harekatıdır.  Bölgeye huzur ve barışın getirilmesi operasyonudur."

Türkiye'nin Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı, Türkmen'i, Roman'ı, Boşnak'ı ile  bir, beraber ve kardeş olduğunu aktaran Yıldırım, "Birbirimize daha çok  kenetlenelim, bu ülkenin düşmanlarının istediğini yapmayalım, onları  sevindirmeyelim." diye konuştu   Başbakan Yıldırım, konuşması sonrası şehit babası İhsan Palancı'ya  Türk Bayrağı, anne Yasemin Palancı'ya ise Kuran-ı Kerim hediye etti.

TRT