Başbakan kadının sosyal haklarını savundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kadınını sosyal ve siyasi yaşamın içine sokmayan güç eksiktir, bunu başarmamız lazım" dedi.

Bu güç birliğine her zamankinden daha çok ihtiyaçları olduğunu kaydeden Erdoğan, “Toplumun ve milletin değerleriyle, kimliğiyle kendini tanımlayan AK Parti, bu birlik ruhunu icraatları ve çalışmalarıyla pekiştirme sevdasından geri atmayacaktır” diye konuştu.

Bunun için AK Parti Teşkilatı’nın kadın ve gençlik kollarıyla çok güçlü olması gerektiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, salondaki kadınların azlığından yakındı.

Erdoğan, “Ben bu salonun en az yarısının bayan olmasını isterdim. Bayanlar nerede. Şanlış yaptım niye hanımımı getirdim. Kadın kollarımız çalışacak.” dediği sırada partili bir bayan ayağa kalkarak “Sayın Başbakanım dışarıda çok sayıda bayan arkadaşımız kaldı. Ancak ücretli olduğu için giremediler” dedi. Salondakilerde bayanı alkışladı. Bunun üzerine Başbakan, “O zaman her beye gelirken yanına hanımını da al öyle gel diyecektiniz” şeklinde cevap verdi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasının devamında, “Hiçbir AK Partili geçmişte yapılan yanlışlar gibi milletinin gücünü kendi gücüne tahvil etmek gibi bir vefasızlığa bir sadakatsizliğe asla izin vermeyecektir. Bu böyle biline” dedi.

Öte yandan Başbakan’ın kaldığı Hilton Oteli’nin çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Alınan güvenlik önlemleri arasında Başbakan’ın sahilden de botlarla korunması dikkat çekti.