BAŞBAKAN KONUŞUYOR (CANLI)

Başbakan Erdoğan İSO’nun toplantısında konuşuyor. Haber Aktüel Canlı Yayın da!

1. HABER

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) toplantısına katılan Başbakan Erdoğan sanayicilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan endişeye kapılmadan spekülasyonlara kulak tıkayarak yollarına devam edeceklerini söyledi. Bu ülke için mül üreten fikir ve vizyon üreten herkese destek olmak için gayret gösterdiklerini söyledi. Erdoğan güvcen ve istikrarın önemine değinerek şunları söyledi:

”Güven ve istikrar en önemli kazanımızıdır. Şu anda Türkiye istikrar zemininde olduğu için küresel dünyada kendine yer bulmaktadır. Yatırımcılar için bana bağlı bir ekip, ajans kuruyoruz. Bunu niye yapıyoruz. Benim girişimcim bakanlık bakanlık dolaşmasın diye. Girişimcinin dosyasını bu kurulacak ajans halledecek. Kaybolan heba edilen yıllarımız var. Türkiye’ye de yakışan budur. Bilim ve teknolojiye 2013’e kadar vergi muafiyeti geliyor.”

______________________________

MÜZAKERELER DURURSA DURSUN

2. HABER

AB’nin 25 üyesine şunu net açık söyledik. KKTC’ye karşı uygulanan izolasyonlar kalkmadığı sürece ne liman ne de havaalaanı konusunda bizden bir şey beklemeyin dedik Biz bu adalet anlayışına karşıyız. Asla izolasyonlar kalkmadığı sürece limanları açmayacağız. Çok açık söylüyorum bizden kimse adım beklemesin. Efendim kriz çıkar müzakereler dururmuş. Durursa dursun. Açık seçik bunu ifade ettik. Biz muhataplarımızla kazan kazan esasına göre oynarız. Biz kazanacağız onlar da kazanacak. Biz kananacağız onlar kaybedecek bu da olmaz. Onu da adalet anlayışımız elvermez.

___________________________________

3. HABER
”Makedonya’ya gittik, soydaşlarımızın halini gördük. Bize siz güçlüyseniz. biz de güçlüyüz dediler. Avustralya’da ne işin var dediler. Böyle bir mantık olur mu¿ Yeni yeni belediye başkanları kazanmışız. Onlar ile temasa geçip elçi olmanın şuurunu kazansınlar. Dışa açılmanın en önemli adımları banan göre bu ziyaretler”

____________________________________

4. HABER

Başbakan konuşmasını bitirdi. Tayyip Erdoğan’ın Cuma namazı için toplantı yerinden ayrılması bekleniyor. Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının haberleştirilmiş bölümü az sonra Haber Aktüel’de…