Başbakan muhalefete yüklendi…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan muhalefete yüklenerek, "Onlar her zaman olduğu gibi kriz tellallığı yapacaklar, felaket tellallığı yapacaklar, kara çalacaklardır.

Erdoğan, Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan ve hizmete giren 50 yeni tesisin açılışını yaptı. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası önünde düzenlenen törende tesislerin açılışını yapan Erdoğan, yeni alınan cihazların hizmete girmesini sağladı. Törende konuşan Başbakan Erdoğan söz konusu 50 sağlık tesisinden 3 tanesinin temelinin, kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde atıldığını, ancak bu güne kadar açılamadığını söyledi. Aradan geçen bunca zamana rağmen söz konusu sağlık tesislerinin neden hizmete girmediğini soran Erdoğan, “Bugün yapıldı bitti, devlete teslim ediliyor. İş bilenin, kılıç kuşananındır.” ifadesini kullandı.

Uzun yıllardan beri Türkiye’nin kötü yönetildiğini dile getiren Erdoğan, AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin yeniden ayağa kalktığını, gücünü yeniden topladığını söyledi. Milletin işleyen bozuk düzeni durdurduğunu söyleyen Erdoğan, 3 Kasımda Türkiye’yi ayağa kaldırma, mutlu, müreffeh bir ülke yapma görevini milletin AK Parti’ye verdiğini kaydetti.

AK Partinin yaptığı icraatlara rağmen muhalefetin sadece laf ürettiğini belirten Başbakan Erdoğan, “Bu milletin gelecek hedeflerine inanmayanlar; Türkiye’yi bilmeyenler, bu milleti tanımayanlar, bu heyecana sahip olmayanlardır. Onlar her zaman olduğu gibi kriz tüccarlığı yapacaklardır. Onlar her zaman olduğu gibi kriz telallığı yapacaklardır. Felaket telallığı yapacaklardır. Onlar kara çalacaklardır. Onların siyaset anlayışı budur. Milletimiz bunlara itibar etmiyor. Bize değil, Türkiye’nin büyük değişim atılımına muhalefet ediyorlar. Çünkü geride kaldıklarını bu milletin hızına yetişemeyeceklerini iyi biliyorlar. İddialı konuşuyorum, diyorum ki bunlara şunu söyleyin, ‘Allah aşkına bir dikili ağacınız varmı, çakılı çiviniz var mı?’ bunlara bunu söyleyin. “Bize bunun örneğini verin.” deyin. Bu iktidarın geldiği süre içerisinde yaptıkları ortada. İnşallah daha iyi daha güzel olacak.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Başbakan Erdoğan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte sağlık tesislerinin açılışını telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

Erdoğan, canlı bağlantı sağlanan Zeytinburnu Semiha Şakir Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Tuzla Devlet Hastanesi, Pendik Devlet Hastanesi İstasyon Polikliniği ve Pendik Esenler Mahallesi Sağlık Ocağı’nın açılış talimatını verdi. Kaymakam, belediye başkanı, ve hastane başhekimleri tarafından yeni yapılan sağlık tesislerinin kurdeleleri kesildi.

Canlı bağlantıların ardından Başbakan Erdoğan beraberindekilerle beraber Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Binası’nın açılışı gerçekleştirdi.