Başbakan rastlantıya dikkat çekti

Hırant Dink’in ölüdülmesiyle ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, cinayetin sözde Ermeni soykırımıyla ilgili iddiaların gündeme geldiği bir sırada işlenmesine dikkat çekti.

Bugün öğledensonra Agos gazetesi genel yayın yönetmeni Hırant Dink menfur bir suikaste kurban gitmiştir. Üzüntümüz büyüktür. Karanlık eller bir kez daha hain emellerine ulaşabilimk için ülkemizi seçmiş. İstanbulda kan dökülmüştür. Bu saldırı Hırant Dink’in şahsında bu hepimize yapılmıştır. Ailesine, yakınların ve tüm basın dünyasına başsağlığı diliyorum.

Bu cinayetin ardındaki kanlı elleri telin ediyorum. Kanlı ellerin en kısa sürede bulunarak İçişleri ve adalete teslimi için gerekli emri verdim. İçişleri bakanı ve adalet bakanı İstanbulh’a hareket etmiştir. Cinayetin hemen ardından talimatlar verildi ve bakanlar kurulu toplantısı kesilmiştir.

Kanlı ellerin sözde ermeni soykırımı iddiasının gündemde olduğu bir dönemde bunun yapılmasını çok manidar buluyorum. Biz asırlardan beri barış ve huzur içinde yaşamayı başarmış bir milletiz. Şunu herkes bilsin ki hiçbir karanlık mihrak bunu bozmaya gücü yetmeyecektir. Gazete ve tv yöneticilerinin bu hassasiyeti öne çıkararak sağduyulu davranmaya davet ediyorum.