Basbakan; ‘Saglikta atilimlarimiz devam edecek’

DENIZLI - Basbakan Recep Tayyip Erdogan, saglik alaninda atilimlarin devam edecegini söyledi.

Basbakan Recep Tayip Erdogan, 1 Agustos 2005 tarihinde hizmete giren Servergazi Devlet Hastanesinin resmi açilisini yapti. Milli Egitim Bakani Hüseyin Çelik, Bayindirlik ve Iskan Bakani Faruk Özak, Vali Gazi Simsek, Belediye Baskani Nihat Zeybekci’nin katildigi hastanenin açilisinda konusan Basbakan Recep Tayyip Erdogan, iktidarlari döneminde baslatilan sagliktaki atilimlarin devam edecegini bildirdi.

Basbakan Erdogan, “Ulasimda, toplu konutta, tarim alaninda ihracatta Türkiye çok farkli yönlere gidiyor. Bütün bu imkanla,r hizmetler Türkiye ve milletimiz içindir.” dedi.

Saglikta önemli hizmetlere imza attiklarini ifade eden Erdogan, “Üç yildir saglik alaninda reformlara imza attik. Önümüzdeki dönemde bu atilimlarimiz devam edecek. Saglik sektöründe fedakarca çalisan personelin özlük haklarinin iyilestirilmesi için büyük çaba sarf ediyoruz.” dedi. Konusmalarin ardindan Baskan hastanenin açilisini yapti. Erdogan daha sonra hastaneyi gezerek yetkililerden bilgi aldi.

Servergazi Devlet Hastanesi’nden Basbakan Erdogan, hayirsever Isadami tarafindan yaptirilan Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in da katildigi bir törenle hizmete girdi.

Basbakan Recep Tayyip Erdogan, tören alaninda bekleyen vatandaslarin arasina girerek bir süre sohbet etti. Erdogan, Denizlili hayirseverlerin egitime önemli katkilarda bulundugunu ifade ederek, “Biz iktidara gelmeden önce Denizli’de iki tane Anadolu Lisesi vardi. Üç yillik iktidarimiz döneminde Denizli’de üçüncü Anadolu Lisesini açiyoruz. Denizlili hayirseverler egitime önemli katkilar yapiyorlar. Burada kazandiklarini yine bu ile birakiyorlar. Hayirsever isadami Mustafa Kaynak’tan Allah razi olsun. Buradan mezun olacak bir çocuk ‘Ben Denizli Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi’nden mezun oldum’ diyecek. Tabi bu deyim liseyi yaptiran Mustafa Kaynak için gurur kaynagi olacak” diye konustu.

Basbakan Recep Tayyip Erdogan tarafindan açilan Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi toplam 2 trilyon 750 milyar liraya mal oldu. 2 trilyonu devlet tarafindan karsilanan okula Mustafa Kaynak 750 milyar lira katkida bulundu.