Basbakan Yardimcisi sener halka seslendi

DENIZLI - Devlet Bakani ve Basbakan Yardimcisi Abdüllatif Sener, egitim kurumlarini mükemmel hale getirebilmeleri halinde milletin ufkunun açik olacagini söyledi.

Bakan Sener, yaptigi konusmada, egitim kurumlarinin mükemmel hale getirilmesi durumunda milletin ufkunun açilacagini dile getirdi. Sener, “Egitim kurumlarini ne kadar mükemmel hale getirebilirsek, bu milletin ufku o kadar açik olacaktir, istikbali de o kadar parlak olacaktir. Onun için egitim kurumlarimiza önem veriyoruz.” diye konustu.

Sener, Kizilcabölük’ün ardindan Denizli’ye geçerek Pamukkale Üniversitesi’nde “Gençlik ve Degisim” konulu konferans gerçeklestirdi. Gençlere hayatta karsilasilan zorluklar nedeniyle yilmamalarini ögütleyen Sener, “Bazen zorluklardan yilindigini görüyüruz. Ama en büyük firsatlar insanin kendini en zorda hissetigi anda ortaya çikar. Önemli olan yilmamak, pes etmemek ve sürkeli arayis içince olmaktir.” seklinde konustu.

Gelecege emin adimlarla gitmek için herkesin yanindaki bireylerden güç almasi gerektigini de vurgulayan Sener, sunlari kaydetti: “Simdiye kadar Türkiye’de yanlis algilamalar, ülkemizin büyük maliyetlere katlanmasina yol açmistir. Yanindakini tehlikede hisseden algilama biçimleri ülkeye zaman ve enerji kaybetmistirdir. Düsünceler, inançlar, yasama biçimleri, desteklenen futbol takimlari ne olursa olsun ve hangi parti desteklenirse desteklensin, herkesin birbirine güç ve dayanak olmasi gerekir.”