Basbakan yarin Gebze’de

KOCAELI - Basbakan Recep Tayip Erdogan yarin Kocaeli'ne bagli Gebze ilçesinde faaliyet gösteren TÜBITAK'ta incelemelerde bulunacak.

Cuma namazini Mustafapasa Camii yada Mehmet Akif Ersoy Camii’nde kilacak olan Basbakan Erdogan saat 13:00’de TÜBITAK Marmara Arastirma Merkezi’ni geçecek. Milli Savunma Bakani Vecdi Gönül, Çevre ve Orman Bakani Osman Pepe, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakani Hilmi Güler ve beraberindeki diger heyetle TÜBITAK MAM’da ögle yemegi yiyecek olan Basbakan Erdogan’a, yemek sonrasi MAM’daki projeler hakkinda bilgi verilecek.
Erdogan daha sonra bilisim teknolojileri, enerji, gida, kimya ve çevre, malzeme ile yer ve deniz bilimleri enstitülerinde yürütülen projelere ait ürünlerin sergisini gezecek. Erdogan’in TÜBITAK MAM ziyareti ulusal elektronik ve kriptoloji arastirma enstitüsü ziyareti ile sona erecek.

Erdogan’in saat 18:00’de Gebze’den karayolu ile Istanbul’a dönmesi beklenirken üç bakanin AKP’nin ilçe divan kuruluna katilacagi belirtildi.

Öte yandan Basbakan Recep Tayip Erdogan’in Gebze ziyareti nedeniyle ilçede genis güvenlik önlemleri alindi. Dün aksam saatlerinde Gebze’ye gelen Il Emniyet Müdürü Hüseyin Namal alinacak güvenlik önlemleri ile ilgili Gebze Emniyet Müdürlügü’nde toplanti düzenlendi.