Başbakan’a mektup yazdı bilgisayara kavuştu

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde babasının ekonomik durumu iyi olmadığı için bilgisayar aldıramayan Yasemin Derya(12), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı.

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde babasının ekonomik durumu iyi olmadığı için bilgisayar hayaline kavuşamayan Yasemin Derya isimli ortaöğretim öğrencisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak bir bilgisayar istedi.

Başbakan Erdoğan ise Derya’nın mektubunu değerlendirerek kendisine bir bilgisayar verilmesini sağladı. Bilgisayarını Kastamonu Valisi Mustafa Kara’nın elinden alan Yasemin, Başbakan Erdoğan’a teşekkür mektubu göndereceğini ve okuyup doktor olacağını söyledi.

Derya ailesinin en büyük çocuğu olan Yasemin, “Ben okumak doktor olmak istiyorum. Babamın ekonomik durumu iyi değil. Bilgisayar istedim ama parası olmadığı için alamayacağını söyledi. Bende bunun üzerine televizyonlardan gördüğüm Başbakan’ımıza mektup yazdım. Durumumu anlatım ve bilgisayar istedim. Mektup yazıktan bir hafta sonra cevap geldi. Çok mutluyum Başbakan’ımıza ikinci bir mektup yazıp teşekkür edeceğim.” dedi.

Baba Cafer Derya ise kızının bilgisayar istediğini, parası olmadığı için alamayacağını söylemesinin ardından başbakana mektup yazdığını postaya gönderirken öğrendiğini ifade etti. Cafer Derya, “Yasemin benden bilgisayar istedi. Benim ekonomik durumum iyi olmadığı için şuan alamam dedim. Aradan bir hafta geçtikten sonra bir sabah benden 50 kuruş para ve bir mektup zarfını postadan atıvermemi istedi. Zarfın üzerine baktım başbakanlığa yazılmış.Çok şaşırdım ve sorduğumda bilgisayarı başbakandan istediğini söyledi. Bir hafta sonrada cevap geldi. Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yasemin Derya’nın bilgisayarını teslim eden Kastamonu Valisi Mustafa Kara kendisinden çok ders çalışmasını istedi. Vali Kara, “Derslerine çok çalış. Doktor olmak istediğini söylüyorsun, iyi çalışırsan iyi bir doktor olursun. Bir ihtiyacın olursa biz yanındayız. Senin derslerini sürekli soracağım, yazın senden iyi bir karne bekliyorum.” dedi.