Başbakan’dan SMS ile yardım istedi

SMS ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım isteyen Dadaş Belediyesi Başkanı Güven Gülüm, 50 bin YTL'lik yardım gelince çifte bayram yaptı.

Erzurum merkez Dadaş Belediyesi’nin AK Partili Başkanı Güven Gülüm, bayram öncesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a SMS göndererek personeline bayram ve yeni yıl öncesi ödeme yapamadığını belirterek, para yardımı talebinde bulunmuştu. Bunun üzerine Maliye Bakanlığı tarafından Dadaş Belediye Başkanlığı’na 50 bin YTL gönderildi. Parayı dün alan Belediye Başkanı Güven Gülüm, vakit kaybetmeden tamamını personeline dağıttı. Toplam 38 personelin çalıştığı Dadaşköy Belediyesi’nde, bu kez çifte bayram yaşandı.

Bilindiği gibi Belediye Başkanı Güven Gülüm, geride bıraktığımız hafta içi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a SMS göndererek, “Canım Başbakanım. Sizi rahatsız etmek istemezdim. Ama çok dardayım. Bayramdan dolayı işçilere ödeme yapamadım. Çok muzdaripim. Ellerinden öperim” mesajıyla yardım istemişti. Bu mesaj üzerine AK Parti’li Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı’nın da girişimleri sonucu bayram öncesi Maliye Bakanlığı tarafından Dadaş Belediyesi’ne 50 bin YTL gönderildi. Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla gönderilen parayı işçilere dağıtan Başkan Gülüm, “Sağ olsun Sayın Başbakanımız’ın bizi kırmayacağını biliyordum. İşçilerimiz 10 yıldır düzenli maaş alamıyor. Şu an işçilerimize 425 bin YTL borcumuz var. Belediyemizin toplam borcu ise 1 milyon 495 bin YTL. Her geçen gün de bu para katlanıyor. İnşallah buna da bir çözüm buluruz” şeklinde konuştu.