Başbakan’ı protesto edeni protesto ederken kriz geçirdi

Cumartesi günü Mersin'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile tartışan çiftçi Kemal Öncel'i protesto emek için basın açıklaması yapan Emin Kocaaslan, basın açıklaması sırasında kameralar önünde fenalık geçirerek yere yığıldı.

Mersin’de yaptığı ilginç eylemlerle süper vatandaş olarak bilinen Emin Kocaaslan, Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde basın toplantısı yaparak Cumartesi günü Mersin’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile spor salonu önünde tartışan çiftçi Kemal Öncel’i protesto etti.

Kocaaslan basın açıklamasında, Bu ülkede herkesin haddini ve edebini bilmediği sürece evliya da gelse Atatürk de gelse Başbakan da olsa kimseye yaranamayacağını belirtti.

Çiftçi Kemal Öncel’i başbakan ile tartıştığı için eleştiren Kocaaslan, kanunların yakıp yıkma, kırıp dökme, hakaret etme, kimseyi rahatsız etme, edepli bir şekilde tepkini göster dediğini hatırlatarak “Bunun için hiçbir kuvvet benim devletimin memuruna valisine bakanına başbakanına Cumhurbaşkanına yazılı sözlü ve fiili olarak asla hakaret edemez saldıramaz. Rencide edemez. Bağırıp küçük düşüremez” diye konuştu.

Başbakan’a seslenen Emin Kocaaslan, fesatlar fitneler ve bağnazlar için kanunlar çıkarılmasını istedi. Kocaaslan konuşmasının devamını “Bay Kemal Öncel, örnek teşkil ettiği için devletin görevlilerine her kim yazılı sözlü ve fiili saldırıda bulunursa hakaret ederse tehrik ederse nefsi müdafaa kanunu çıkarmanızı ve akıl ve ruh sağlığına sevk edilmelerini ve ağır cezada yargılanmaları için kanun çıkarılmasını istiyorum. Kanun çıkmadığı sürece nice Kemal Önceller çıkacaktır. Beterin beterine fırsat vermeyin. Polise yetki verin sizede lazım oluyor işte” şeklindekonuştu.

Kocaaslan, konuşmasını tamamladığı sırada bir anda fenalık geçirerek yere yığıldı. Kocaslan’a ilk müdahaleye çevrede bulunan vatandaşlar ve bir toplantı için Ticaret Odası’ndan çıkmakta olan doktorlar yaptı. Kocaaslan daha sonra 112 ekipleri tarafından Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kocaaslan’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.