Başbakan’ın evinin yakınlarında adam kaçırıldı!

Başbakan Erdoğan'ın Üsküdar'daki evinin yakınlarında meydana gelen olayda, bir otomobilin önünü kesen 3 saldırgan, otomobilde bulunan 1 kişiyi silahla vurarak öldürdükten sonra yaraladıkları otomobil sürücünü kaçırdı.

34 VJ 0659 plakalı Reault Clio marka otomobilin önü kimliği belirsiz 3 kişi tarafından 34 DM 7629 plakalı minibüs ile kesildi. Minibüsten inen şahıslar, clio marka otombilin sürücünü zorla indirmek istedi. Bu sırada sürücünün yanında bulunan başka bir şahıs da buna engel olmak isteyince saldırganlar kendilerine engel olmak isteyen şahsı silahla vurdu. Otomobil sürücüsü ise saldırganlar tarafından darp edildikten sonra zorla minibüse bindirilerek kaçırıldı. Olayı gören Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin önünde bulunan polis ekipleri, olay yerine gelerek inceleme yaptı.

Ağır yaralı şahıs, ambülansla Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak yaralı şahıs tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis ekipleri de, kaçan saldırganları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı. Kısa süre içerisinde 3 saldırgan, bindikleri minibüs ile birlikte kıskıvrak yakalandı. Yakalanan şahıslar Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne getirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.