Başbuğ ölümünün 17. yılında Ardahan’da anıldı

Türk milliyetçiliğinin önemli ismi, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucusu Alparslan Türkeş, Ardahan'da da sevenleri tarafından mevlid-i şerif okutularak anıldı.

Türk milliyetçiliğinin önemli ismi, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucusu Alparslan Türkeş, Ardahan’da da sevenleri tarafından mevlid-i şerif okutularak anıldı.

Ardahan Ülkü Ocakları tarafından organize edilen program, Ardahan Karagöl Camii’nde okunan mevlid-i şerif ve ardından dağıtılan lokum ikramıyla sona erdi. Ülkü Ocakları adına konuşma yapan Ercan Ürker, “Başbuğ, bizim hayat felsefemizin kurucularındandır. Allah mekanını Cennet eylesin. Yaşadığı dönemde çok çileler çekmiş, davasına sımsıkı bağlı yaşamıştır. Onun açtığı bu yolda bizler de yürüyoruz. Biz İslam ruhuyla, Türk kültürüyle dünyaya şekil vermek istiyoruz. Ülkemizin ve dünyanın içine düştüğü içler acısı durumdan ancak; Müslüman olduğumuzu hiç unutmayarak, Türk olduğumuzu hatırlayarak kurtulabiliriz. Eski ağabeylerimizin dediği gibi, “Kanımız aksa da zafer İslam’ın olacaktır.” şeklinde konuştu.