Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Atalay: Basının özgürlüğüne saygı gösterilmeli

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, basın mensuplarının özgürlüklerine herkesin saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, basın mensuplarının özgürlüklerine herkesin saygı göstermesi gerektiğini söyledi.
19 ilde şubesi bulunan Basın İlan Kurumunun aldığı son karar ile başta Hatay olmak üzere Afyon, Batman, Denizli, Manisa ve Zonguldak illerinde açılacak yeni şubeler öncesinde Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay Hatay‘a geldi.
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz’i ziyaret eden Atalay, basın mensuplarından şantaj yapmadan, iftira atmadan ve yalan yazmadan sadece inandıklarını yazmalarını istedi. Basının özgürlüğüne kendileri dahil herkesin saygı göstermesini de isteyen Atalay şunları söyledi: “Hatay‘ın daha hızlı modernleşmesinde basının rolünün olmazsa olmaz olduğunu düşünüyoruz. Meslektaşlarımızın çok daha aktif çalışacaklarına inanıyoruz. O sebeple de diyoruz ki herkes inandığını yazabilir, şantaj yapmadan iftira atmadan, yalan yazmadan ülkemize çok büyük katkı vereceğine inanıyoruz. Ama onların özgürlüklerine de bizler dâhil herkesin saygı duymasını arzu ediyoruz. Böyle bir medya ve basın arzu ediyoruz. İnşallah el birliği ile onu inşa edeceğiz.”
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay’a ziyaretin anısına ildeki hoşgörüyü simgeleyen anı tabağı hediye etti.
Ziyarette Genel Müdür Atalay’a Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu da eşlik etti.