Başkan Aksu yeni av sezonunda balıkçılara bol kazançlar diledi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 1 Eylül'de başlayacak olan balık av sezonu öncesi Kumyalı Balıkçı Barınağı'nı ziyaret etti.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 1 Eylül’de başlayacak olan balık av sezonu öncesi Kumyalı Balıkçı Barınağı’nı ziyaret etti. Aksu, burada balıkçılarla birlikte çıktığı teknede yeni av sezonunu temsili olarak başlatarak, “Yeni av sezonunda tüm balıkçı kardeşlerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Yeni balık sezonunun iyi geçmesini, bol kazanç olmasını ve emek veren insanların karşılığını almasını dileyen Başkan Aksu, “Vatandaşlarımızın; balık iyi olursa, hava iyi olursa uygun balık yeme imkanları olur. Bu yüzden iyi bir sezon diliyorum. Ben balıkçı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Balığı bulmak, tutmak ve vatandaşa sunmak bir üretimdir. Tüm üreticilerin dostu olarak söylüyorum. Şimdi bu insanlar hava kötü olacak, ailelerinden uzak olacaklar. Her şeye rağmen bizlere balık ulaştırmak için yiyecek ulaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ben hepsine tekrar teşekkür ederim. Bol kazançlar diliyorum. Şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Giresun Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şükrü Kalafat da “Sayın başkanımız, barınağımıza ayak basar basmaz yağmur başladı. Bu biz balıkçılar için önemli bir avantaj. Başkanımız ile birlikte sezon açılışını yaptık. Zaten başkanımız her zaman bizimle. Sürekli yanımıza gelip gidiyor. Ayağı da uğurlu geldi, yağmur ile birlikte geldi. İnşallah bizim için bereketli bir sezon olur. Allah utandırmasın.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, balıkçı teknesinden inen Başkan Aksu, daha sonra ağ ören üreticilerle de bir süre vakit geçirdi. Aksu, burada balık ağı örerek üreticilere eşlik etti. Daha sonra kooperatif binası önünde balıkçılarla birlikte fotoğraf çektiren Başkan Aksu, burada balıkçılara yağmurluk ve şapka dağıtarak, bereketli kazançlar dileğinde bulundu.