Başkan Altepe: Amatör kulüplerini çamurdan kurtaracağız

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençleri çamur içinde futbol oynamaktan kurtarmak amacıyla gerekli çalışmalarını başlatacaklarını belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençleri çamur içinde futbol oynamaktan kurtarmak amacıyla gerekli çalışmalarını başlatacaklarını belirtti.
    Başkan Altepe, Yeni Karaman Spor Kulübü’nü ziyaret etti. Altepe’ye kulübün sorunları hakkında bilgiler veren Kulüp Başkanı Ahmet Eren, son iki yılda 7 sporcularını Bursaspor altyapısına verdiklerini, kulüp başarılarının her geçen gün artmasına rağmen mevcut toprak sahalarında sporcularının çamur içinde idman yapmak zorunda kaldığını belirtti. Eren, sahalarının düzenlenmesi konusunda Başkan Altepe’den destek istedi.
    Bu dönem Bursa’nın tüm değerlerine sahip çıktıklarının altını çizen Başkan Altepe ise spor alanındaki potansiyeli de en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirtti. Sık sık amatör spor kulüpleri ile bir araya geldiklerini ve eksikleri giderme noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Altepe, şunları söyledi:
    “Amatör kulüplerimiz kıt kaynakları ile gençlerimizin daha sağlıklı bireyler olması için önemli fedakarlıklar yapıyor. Bizler de onlara elimizden geldiğince destek olmayı bir görev biliyoruz. Bizim hedefimiz 7’den 70’e tüm halkımıza spor yapabilme imkanlarını geliştirmek. Bu kapsamda Yeni Karaman Spor Kulübü’nün mevcut sahasının drenaj ve altyapısının iyileştirilmesi konusunda biz gerekli desteği vereceğiz. Sporda marka olmak istiyorsak, kulüplerimizin kullandığı tesisler de Bursa’ya yakışır hale gelmeli.”
    Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar’ın da katıldığı ziyaretlerin ikinci durağı ise Hamitler Spor Kulübü oldu. Burada da kulüp Başkanı İbrahim Değirmenci’den kulübün ihtiyaçları hakkında bilgi alan Başkan Altepe, kulübün kullandığı mevcut sahanın sağlıklaştırılması için gerekli çalışmaları başlatacaklarını vurguladı.