Başkan Altepe: Sadece Yıldırım’da 30’un üzerinde spor tesisi hizmete açtık

Bursa'da, Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Sahası ve Tesisleri törenle hizmete açıldı.

Bursa’da, Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Spor Sahası ve Tesisleri törenle hizmete açıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu dönem sadece Yıldırım İlçesi’nde 30’un üzerinde spor tesisini hizmete açtıklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, masa tenisine hizmet verecek olan Mimar Sinan Spor Salonu’nun ardından Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesine yaptırılan futbol sahası ve tesisler törenle hizmete girdi. Toplam 2 bin 415 öğrencinin eğitim gördüğü okul, öğrencilerin sağlıklı bir ortamda spor yapabileceği sahaya kavuşurken, tesisler aynı zamanda bölgedeki amatör kulüpler ve 7’den 70’e tüm vatandaşların kullanımına açık olacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu dönem önceliği kentin demir ağlarla örülmesi, tarihi ve kültürel miras yatırımları ve spora verdiklerini belirterek, sporda da hedefe emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Raylı sistem, yeni yollar, tarihi ve kültürel miras yatırımları, spor ve kamulaştırmada 20 yılda yapılan hizmetleri 4 yılda aştıklarını vurgulayan Başkan Altepe, Bursa’nın hizmet anlamında altın çağını yaşadığını vurguladı. Bursa’yı bir bütün olarak ele aldıklarını ve ketin her köşesinde hizmet hamlesinin devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu dönem sadece Yıldırım İlçesi’nde 30’un üzerinde spor tesisini hizmete açtıklarını söyledi. Tören alanını dolduran öğrencilere seslenen ve kendisinin de bir meslek lisesi mezunu olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Türkiye artık hedefleri olan bir ülke. Bu hedeflere ancak üretimle ulaşabiliriz. Üretimdeki en önemli gücümüz ise sizler olacaksınız. Bizler de sizin en iyi şekilde yetişmesi, donanımlı, idealist, sağlıklı ve sporcu bireyler olmanız için elimizden geleni yapacağız. Bugün açtığımız futbol sahası ile artık daha sağlıklı bir ortamda spor yapabileceksiniz.” diye konuştu.

Başkan Altepe, hizmete açılan tesislerin okulun yanı sıra bölgedeki amatör spor kulüpleri ve 7’den 70’e tüm vatandaşların kullanımına açık olacağını da sözlerine ekledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ise okullara yönelik spor salonları ve sahaları kazandırılmasının okul sporlarının gelişmesine büyük bir katkı yaptığını dile getirdi. ‘2020 Olimpiyatlarına aday Türkiye’ mücadelesinde en güçlü çalışmaların okullarda yapılan sportif faaliyetler olduğunu kaydeden Şahin, “Olimpiyat hedefimizi güçlendirecek olan bu çalışmalar Bursa’da en güzel şekliyle hayata geçiriliyor. Büyükşehir Belediyemizin önemli katkıları ile tesisleşme yönünde önemli bir hamle yapıldı. Okul idarecilerimizden tek beklentimiz doğru bir planlama ile bu tesislerin okul dışında bölgede spora gönül veren herkese açılması.” dedi. Konuşmaların ardından kurdeleyi keserek sahayı kullanıma açan Başkan Altepe ve protokol üyeleri, penaltı atışı yaparak, sahayı resmen açmış oldu.