Başkan’ın koltuğuna Halepli çocuklar oturdu

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in koltuğuna bu sefer Halepli bir çocuk oturdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in koltuğuna bu sefer Halepli bir çocuk oturdu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında kardeş şehir Halep’ten gelen öğrenci, temsili olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesisi’ni yönetti.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına oturan, Halep Kane İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Lena Dahabi, “Ben, Halep Belediye Başkanı olsaydım Halep’e çok güzel binalar ve parklar yapardım. Refüjlere çiçekler eker, Halep’in temizliğini ön plana çıkarır ve Halep’i temiz bir şehir yapardım. Çocuklara oynamaları için parklar yapar, Halep’te çocuklar için kültürel etkinlikler ve tiyatrolar düzenlerdim.” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da geleceğin yöneticileri ve istikbalimiz olan çocuklarımıza biz yöneticiler olarak koltuklarımızı veriyoruz. Kardeş Şehir Halep’ten gelen öğrencilerimiz Türk kardeşleri gibi bu yıl da aynı koltuğu paylaşıyorlar. Halepli minik kardeşimizin güzel dileklerine yürekten katılıyoruz. Halep ile Gaziantep arasında yaptığımız deneyim paylaşımları ile şehircilik adına güzel projelerde birbirimize örnek oluyoruz.” diye konuştu.
Programın sonunda Başkan Güzelbey, kardeş şehir Halep’ten gelen minik öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Halepli 4 öğrenci de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından Masal Park’ta düzenlenen 2. Çocuk Festivali’nde atölye çalışmasında çizdikleri kardeş şehir resimlerini Başkan Güzelbey’e hediye etti.
Ziyarette, minik öğrencilerin yanı sıra Halep Belediyesi Meclis Üyeleri Ahmet Fetuh, Hazim Haccel, Halkla İlişkiler Müdürü Nüzha Serkis ve Halepli öğretmenler yer aldı.