Başkan Kocadon Demokrat Parti’den istifa etti

Muğla Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Demokrat Parti'den istifa etti.

Muğla Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Demokrat Parti’den istifa etti. Kocadon, Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçecek misiniz? şeklindeki soruya karşılık, “Bakalım şu an için belli bir şey yok. Kısmetse olur.” diye cevap verdi.

Başkan Kocadon, Bodrum Belediyesi’nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Memleket ve insan sevgimizin, hizmet aşkıyla birleştiği siyasal yaşamımda, birçok acı ve neşe dolu çetin mücadeleler verdiğim ve canımdan çok sevdiğim halkımıza önemli hizmetler gerçekleştirdiğim partimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon; istifanın, siyasi yaşamın amacı ve nedeni olan Bodrum sevdasın, insana olan inancın ve onların beklentileri doğrultusunda aldıkları bir kararın sonucu olduğunu ifade etti. Mehmet Kocadon, şöyle dedi:

“Beni bugünlere kadar getiren, büyük bir güvenle sevgi ve desteklerini esirgemeyen, her zaman yanımda benimle beraber daha güzel ve daha iyi bir Bodrum mücadelesi içerisinde olduğum dava ve parti arkadaşlarımın görüş ve onaylarıyla Demokrat Parti üyeliğinden ayrılarak, güzel ve aydınlık bir gelecek borçlu olduğum, Bodrum ve ülkem adına en doğru yerde siyaset yapmaya devam edeceğim. Bugüne kadar içinde bulunduğum politik yaşamımda, hiçbir zaman partizanlık yapmadan, odağında insan ve memleket menfaatleri olan, şahsi hırslardan arınmış bir hizmet anlayışının temsilcisi ve uygulayıcı olmuş bir siyasetçi olarak, bundan sonra da ‘herkes için siyaset’ diyor, bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha birbirimize olan güven ve inançla, aynı yolda beraber yürüdüğüm tüm dostlarıma, arkadaşlarıma, sevgi ve desteklerini esirgemeyen değerli halkımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”

Öte yandan, Mehmet Kocadon, Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçecek misiniz? şeklindeki sorulara, “Bakalım şu an için belli bir şey yok. Kısmetse olur.” şeklinde cevap verdi. Kızının okul kaydı için Bodrum’dan ayrılarak İzmir’e giden Kocadon’un, önümüzdeki günlerde kamuoyuna konu ile ilgili ayrıntılı açıklama yapması bekleniyor.