Başkan Kocaoğlu’ndan beş saatte İEF turu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yoğun programları arasında beş saatini 82. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)'na ayırdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yoğun programları arasında beş saatini 82. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’na ayırdı. Kocaoğlu, gençlerle birlikte çimlerin üzerinde konser dinlemeyi de ihmal etmedi.

Başkan Kocaoğlu, İEF’deki turu boyunca hem stantları gezdi hem de fuarın onur konuklarına, “İzmir’e hoş geldiniz” ziyaretinde bulundu. Kocaoğlu’nun, fuarın partner ülkesi Sri Lanka’yı ziyareti sırasında renkli görüntüler ortaya çıktı. Yerel kostümler giymiş Sri Lankalı sanatçılar tarafından karşılanan Kocaoğlu, Sri Lanka Yatırım Destekleme Bakanı Faizer Mustapha, Libya Planlama ve Altyapıdan Sorumlu Bakan Yardımcısı Ebubekir Ömer El-Gavi ve Gabon Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler El Sanatları Danışmanı Julie Nguimbi ile sohbet etti. Sohbet sırasında Sri Lanka Büyükelçisi Bharathi Davina Wijerante, misafirlerine özel çay servisi yaptı. Neşeli ve samimi bir havada geçen sohbette yabancı delegasyon, fuara katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken Başkan Kocaoğlu, İEF’yi her sene daha da büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sri Lanka’nın ardından Filistin Kültür Haftası dolayısıyla 3 nolu hol önündeki standı ziyaret eden Başkan Kocaoğlu’na, Filistin Büyükelçisi Nabil Maarouf tarafından özel işlemeli tabak hediye edildi. Kocaoğlu, daha sonra gençlerle birlikte çimlere oturarak Bülent Ortaçgil konseri dinledi. Başkan Kocaoğlu’nun son durağı ise Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla düzenlenen Kardeş Türküler konseri oldu. Gündoğdu Meydanı’ndaki konseri dinleyen ve grup üyeleriyle birlikte barış güvercini uçuran Kocaoğlu, savaşsız bir dünya diledi.