Başkan Sözen’den Muharrem orucu iftarı

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Alevi Kültür Dernekleri Manavgat Şubesi'nde ilçede yaşayan Alevilere Muharrem ayı orucu ile ilgili iftar yemeği verdi.

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Alevi Kültür Dernekleri Manavgat Şubesi’nde ilçede yaşayan Alevilere Muharrem ayı orucu ile ilgili iftar yemeği verdi.
Başkan Sözen, yaptığı yazılı açıklamada, bu tür bir araya gelmelerin toplumda birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu pekiştiğini kaydetti. Sözen’in verdiği iftar yemeğinde Dernek Başkanı Rahmi Aslan da hazır bulundu. Aslan, Muharrem ayı duyarlılığı için Sözen’e teşekkür etti. Aslan, “Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’e, her zaman Alevi kültür ve inancını yaşatan, değerlerimize önem veren bir başkan olduğu için teşekkür ediyoruz. ” dedi.
Muharrem ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en üst seviyeye çıktığı kutlu aylarda biri olduğunu aktaran Sözen, sözlerini şöyle sürdürdü:”Muharrem ayı ve aşure gününün inanç tarihimizde önemli bir yeri ve anlamı vardır. Bugün burada bulunan Alevi olan olmayan vatandaşlarımızla beraber dostça, kardeşçe bir iftar yemeğinde buluştuk. Yurdumuz bir çok manevi değerleri bağrında barındıran zengi bir mozaik. Herkesin özgürce inanç ve ibadetlerini sergileyebileceği bir Türkiye’nin özlem ve inancını yaşıyoruz. Şu günlerde her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Manavgat’ta belediye yönetimi olarak sosyal barışın her zaman öncülüğünü yaptık. Bundan sonra da yine aynı yolda yürüyerek inançlara saygılı, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden vatandaşımızın huzur ve rahatı için çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”