Başkan Sözlü gençlerle Adana’nın sorunlarını tartıştı

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Gençlik Platformu tarafından düzenlenen çalıştaya katılarak, gençlerle kentin sorunlarını konuştu.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Gençlik Platformu tarafından düzenlenen çalıştaya katılarak, gençlerle kentin sorunlarını konuştu.

Adana Büyük Sürmeli Otel’de düzenlenen çalıştayda konuşan Başkan Sözlü, gençlerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirtti. Adana’nın sorunlarını tespit edip, çözüm arama noktasından çaba sergileyen Adana Gençlik Platformu Başkanı Miraç Tunç’a teşekkür eden Sözlü, herkesin kendince yaşadığı yerin sorunlarını tespit edebileceğini söyledi. Ancak sorunların çözümü noktasında belediye başkanı olmaya ihtiyaç bulunduğunu aktaran Sözlü, “Çünkü belediyeler çözüm makamıdır. Bugün sizin gibi genç kardeşlerimin şehrin sorunlarını tartışıyor oluşu, yaşadığı memleket ile ilgili kafa yoruyor oluşu gerçekten takdire şayandır. Soru soramayan topluluklar koyun gibi yönetilmeye mahkumdur. Ben gençlerimizden çok umutluyum. Gelecekte bugün oturduğumuz makamlarda onların olacaklarına ve büyük başarılara imza atacaklarına da gönülden inanıyorum.” dedi.

Adana’nın son yıllarda yaşadığı sıkıntılara da değinen Sözlü, “Adanamızın dünya kenti olma yolunda kendi öz potansiyeli mevcuttur. Burada iş şehri yönetenlere düşmektedir. Adana bugün var olan gücü ile geçmişteki ününü yeniden kazanmalı, hatta üzerine eklemelidir. Bu hedeflere ulaşması için ortak bir gelecek planlaması yapılarak Adana’nın dünya şehri olması sağlanmalıdır. Bu nedenle projelerimizi kendi görev süremize endeksli olarak düşünmemeliyiz. Şehrin yaşayan bir organizma olduğunun bilincinde hareket ederek geleceğe dönük yaşanılabilir, önü açık ve hazır bir kent bırakmalıyız.” diye konuştu.