Başkan Tutal Gazi Ortaokulu öğrencilerini ağırladı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, meslek tanıtımı programı kapsamında Gazi Ortaokulu öğrencilerini ve öğretmenlerini makamında ağırladı.

Gazi Ortaokulu öğrencilerine Belediye Başkanlığı ve belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Tutal, Gazi Ortaokulu’nun başarı oranı yüksek olan okulların arasında yer aldığını kaydetti.

Öğrencilerin meslek dallarıyla ilgili bilgileri meslek sahiplerinden dinleyip, merak ettiklerini sorarak meslek seçimi konusunda bilgilenmelerinin  önemli olduğunu kaydeden Başkan Tutal;” Belediye Başkanlığı bir meslek değil. Her meslek sahibi olan kişi siyasete girebilir ve Milletvekili , Belediye Başkanı olabilir. İnsanlara daha çok hitap etmek, iyi niyetle yönetmek, bu memleketi daha güzel yerlere getirmek iddiasında olan herkes seçimlere katılma hakkına sahiptir” dedi.

Seydişehir’in eğitim kalitesinin yüksek olduğunu kaydeden  Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” Konya’daki okulların  içerisinde, TEOG, LYS, YGS sınavlarında merkez ilçelerden daha iyi puanlar alıyor.İddialı bir ilçeyiz.Sizlerden de iyi sonuçlar bekliyoruz. Sınavlarda başarılı olmak veya hedeflediğimiz fakülteye gitmek , bitirmek mutlaka idealimizde olması gerekir. Ama bizim öncelikli hedefimiz ise mutlaka iyi bir insan olmak olmalıdır. İyi bir insan, ahlaklı bir insan  bu memleket için gücünü son damlasına kadar kullanabilecek, çalışabilecek bir insan olarak kendimizi eğitmemiz ve yetiştirmemiz gerekir. Çok çalışmalı ve başkalarına muhtaç olmamalıyız.İyi bir insan olarak kendimizi yetiştiremezsek yarın bu ülkeye ihanet eden hainler gibi oluruz. FETÖ ile Abdullah Öcalan’ın bir farkı olmadığı gibi bu memlekette hırsızlık yapan, rüşvet alanında onlardan bir farkı yok. Bu memleketten maaş alarak  görevini yerine getirmeyen insanlarında onlardan farkı yok. Bunun için iyi çalışacağız. Herkes kendi işini çok iyi yapacak ve memleketimizi hep beraber güçlendireceğiz. Bizim başkalarına ihtiyacımız olmayacak” şeklinde konuştu.

Seydişehir Belediyesi ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler ise ;” Meslek seçiminde meslek sahiplerinden bilgiler almak gelecekte seçeceğimiz meslek konusunda çok yararlı olacaktır. Öğretmenlerimiz belirli periyotlar çerçevesinde bizlere Meslek Tanıtma programı düzenliyorlar. Başkanımızın düşüncelerinden, fikirlerinden faydalanmak bizleri çok mutlu etti. Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a  çok teşekkür ediyoruz.” dediler.
Gazi Ortaokulu öğrencileri daha sonra birimleri gezerek birim müdürleri ve belediye çalışanlarından bilgi aldılar.