Başkan Yaşar öğrencilerle bir araya geldi

Gazi Anadolu Lisesi Öğrenci Konseyi, Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı makamında ziyaret etti.

Gazi Anadolu Lisesi Öğrenci Konseyi, Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti. 5 yıldır üst üste Gazi Anadolu Lisesi Öğrenci Konseyi’ne seçildiklerini belirten öğrenciler, Yaşar’a eğitim konusunda verdiği destek için teşekkür etti.

Bu sene de konsey başkanlığı için aday çıkardıklarını dile getiren öğrenciler, “Bugüne kadar şenliklerde, organizasyonlarda, okulumuz ve öğrenciler için desteğinizi hiç esirgemediniz. Önümüzdeki hafta seçim olacak. Güçlü olduğumuza ve kazanacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Eğitime yatırımdan hiçbir zaman kaçınmayacağını vurgulayan Yaşar, ülkenin geleceği için bilinçli, eğitimli gençlere ihtiyaç olduğunu bildirdi. Öğrencilere yöneticilik konusunda nasihatlerde bulunan Yaşar, “Sizin geleceğiniz daha aydınlık olmalı. Şayet seçimlerde başarılı olursanız her zaman insanlara yapabileceklerinizi ve yapamayacaklarınızı açıkça söyleyin. Dürüstlüğü, saygıyı, sevgiyi, hoşgörüyü elden bırakmayın. Gazi Anadolu Lisesi, Yenimahalle’nin başarı düzeyi yüksek okullarından biri. Öğrencilerin en iyi şekilde eğitim görmesi amacıyla tüm okullarımız için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Gelecek kuşaklar için çaba gösteriyoruz. Kapım size her zaman açık” dedi.

EĞİTİM REFORMU ŞART”

Eğitim sisteminde ciddi sorunların olduğunu ifade eden Yaşar, şunları söyledi: “Tüm liselerin eğitim seviyesi aynı olsa, her öğrenci eşit imkanlarla sınava hazırlansa. Aileler çocuklarını dershanelere göndermek için çok büyük zorluğa katlanıyorlar. Dünya ülkelerinde insanlar branşına göre rahatça iş bulabiliyor. Ancak ülkemizdeki en önemli sorunların başında istihdam geliyor. Bitirdiği bölümle ilgili iş bulabilen insan sayısı az. Türkiye’de eğitim reformuna ihtiyacımız var. Doğru ve üretken eğitim önem taşıyor. Teorinin yanında pratik eğitim de verilmeli. Öğrenci mezun olduğunda istediği işe girebilmeli” dedi.

Ziyaretin ardından Yaşar, öğrencilere başarılar dileyerek kalem hediye etti.