Başkanların ‘park’ tartışması büyüyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Keçiören Belediyesi arasında Etlik'deki Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda yapılan çalışmalar nedeniyle tartışma büyüyor.

Belediyesi Başkanı Turgut Altınok ise Büyükşehir’in parkı bahane ederek yaptıkları çevre düzenlemesinin önüne geçilmek istendiğini belirtti.

Her iki belediyenin kendi sorumluluk alanında kaldığı iddiası nedeniyle paylaşılamayan parkın bulunduğu Etlik esnafı ve vatandaşlar da durumdan dertli. Bir vatandaş, iki belediye başkanının arasında yaşanan kavga nedeniyle neredeyse kendisiyle yaşıt bir ağacın kurumaya terk edilmesinden dert yandı. Bu şekilde yaşanan tartışmaların semte zarar verdiğini söyleyen esnaf, işlerinin aksadığını, bir an evvel park ve çevre düzenlemesinin bitirilmesini istedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, park tartışması yüzünden Keçiören Belediyesi’nin kendilerine ait bir binayı kurşunladığı iddiasında bulunmuştu. Keçiören Belediyesi ise parka gelen Büyükşehir ekiplerinin usulsüz işler yaptığını dile getirmişti. Tüm bu iddialar üzerine Ankara Emniyeti her iki belediyenin başkanlık binası ve tartışma oluşturan park etrafında güvenlik önlemleri aldı.